Nie tylko “sympatyzować” ani nawet “przynależeć”. Jezus określa, na czym polega związek z Kościołem.

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
  2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży – bo przecież coraz cieplejsze dni (a do tego wolne od zajęć w szkole i od pracy) zachęcają do różnych wycieczek, zatem starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.
  3. Zapraszam do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej w poniedziałek. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  4. W środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych nabożeństwie majowym. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 18:00. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  5. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. W swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej. Wspólnie te intencje powierzymy w czasie wieczornej modlitwy maryjnej. Adoracja w kościele w Dobrzyniu od godz. 17:00.
  6. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione jak w każdą niedzielę. Podczas Eucharystii będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed każdą Mszą św.
  7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy odprawimy nabożeństwo majowe powierzając w nim intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną od godz. 9:30.
  8. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
  9. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie, 22-29 czerwca 2024r. Koszt 850 zł i 230 €. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach: Maria i Jan Mąka, Irena i Wiesław Noworolscy, Joanna i Łukasz Noworolscy, Agnieszka i Bogusław Dąbkowscy, Agnieszka i Marek Foryś;
    *w Dobrzyniu: Stachera Wiesław, Raszczyszyn Edward, Regina i Artur Greczyło, Kamila i Albert Fijałkowscy, Krystyna i Stanisław Gnatowicz;
    *w Błotach: Wioletta i Krzysztof Talkowscy, Jolanta i Dariusz Gwiżdż.
  11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny oraz miesięcznik Mały Gość.
  12. Błogosławionego tygodnia dla Wszystkich!