02.10.2022

stacja7.pl

Wiara to zdolność czynienia cudów? Nie, to wierność w służbie Bogu.

XXVII Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
 2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.
 3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:00, w niedzielę pół godz. przed Mszą świętą. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszam do odmawiania różańca w domu. Przypominam także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 4. Od poniedziałku codzienna Msza Św. o godz. 17:00.
 5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
 6. W środę, 5 października, będziemy wspominać Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
 7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 16:00 do 17:00 w Dobrzyniu.
 8. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania pół godziny przed Mszą św. we wszystkich kościołach.
 9. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. Dziś na Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone i wręczone przez rodziców różańce, dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii Świętej. Dzieci komunijne gromadzą się na różańcu w każdy piątek w Szydłowicach o godz. 17:00.
 10. Zapraszam do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!
 11. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
 12. Na niedzielną lekturę polecam miesięcznik Różaniec, tygodnik Gość Niedzielny a dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 13. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  *w Błotach: Małgorzata i Tomasz Jarosławscy, Bogusława i Bogusław Król;
  *w Dobrzyniu: Regina i Artur Greczyło, Kamila i Albert Fijałkowscy, Krystyna i Stanisław Gnatowicz, Małgorzata i Piotr Gajo, Edward Staszczyszyn;
  *w Szydłowicach: Cecylia i Stanisław Szewczuk, Stanisław Mykita, Natalia i Sebastian Mykita, Halina i Stanisław Kroczak, Helena Łukiewicz.
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.
 15. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wacław Drab (59 l., Szydłowice) i śp. Helena Bednarz (82 l., Brzeg). Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogli radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.
 16. Błogosławionego tygodnia!