26.09.2021

Skrusz wszelkie schematy. Poznaj Boga takiego, jakim jest naprawdę.

XXVI Niedziela w ciągu roku

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków zna-lazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii kolejny rok duszpasterski w realizacji programu Odnowy i Ewangelizacji. Przeżywamy XVI Wydarzenie ewangelizacyjne, podczas którego pragniemy wspólnie odkryć wartość *Dobrych relacji, które owocują*. Dziękuję posłańcom za dostarczenie listu do rodzin, odpowiedzialnym z PZK za przygotowanie dzisiejszego wydarzenia.
 3. Dzisiaj również ma miejsce badanie niedzielnych praktyk religijnych (domini-cantes i comunicantes) dla Urzędu Statystyki Kościoła.
 4. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
 5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz.17:00 we wszystkich kościołach. W piątki w Szydłowicach na modlitwie różańcowej gromadzą się dzieci z klas trzecich (kandydaci do I Komunii) wraz z rodzicami. Proszę wspólnotę Żywego Różańca o prowadzenie modlitwy różańcowej we wszystkie dni.
 6. W pierwszy piątek miesiąca mamy możliwość przystąpić do spowiedzi i przy-jąć Komunię św. wynagradzającą NSJ, by zachować 9 pierwszych piątków m-ca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszą św. we wszystkich kościołach.
 7. W sobotę o godz. 8:30 w Błotach Msza Święta wynagradzająca Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Od godz. 9:15 odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną.
 8. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
 9. W przyszłą niedzielę wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 10. Od 4 października codzienna Msza św. będzie sprawowana o godz.  17:00.
 11. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. Zapraszam do kancelarii na rozmowę duszpasterską rodziców dzieci komunijnych – kandydatów do I spowiedzi i Komunii.
 12. Po wakacjach rozpoczynamy pracę formacyjną we wszystkich grupach i wspólnotach w naszej parafii. Zapraszam do Wspólnoty Żywego Różańca,
  do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
 13. Zainteresowanych tematyką: „Formacji własnego sumienia” zapraszam na trzydniową sesję formacyjną przygotowaną przez Program Odnowy i Ewangelizacji. Rozpoczynamy w poniedziałek o godz. 18:00.
 14. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  *w Szydłowicach: Katarzyna i Mariusz Pacholewicz, Marzena i Janusz Łebedyńscy, Małgorzata i Feliks Serwadczak, Anna Patera, Maria i Jan Mąka,
  *w Dobrzyniu: Marta i Stefan Filipek, Eugeniusz Tomczyk, Gabriela i Piotr Dybczyk, rodzina Bakoń, Małgorzata i Zenon Chomiak,
  *w Błotach: Jan i Helena Sawka, Dominika Tracz.
 15. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci miesięcznik Mały Gość.
 16. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek.
 17. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!