03.04.2022

Boga nie można zamknąć w statycznym obrazie przeszłości. On wciąż pisze.

V Niedziela Przygotowania paschalnego

 1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych.
 2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja po Mszy Świętej. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16:00.
 3. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Proszę, aby nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. Ponadto w tym tyg. spowiedź w poniedziałek – par. Karłowice, we wtorek – par. Mąkoszyce, w środę – par. Lubsza. We wtorek i w środę Msza św. o godz. 15:00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o godz. 18:00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – Godzina święta, modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
 5. W piątek serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 18:00.
 6. Bóg zapłać! za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świat składane podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki.
 7. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii Wielkiego Tygodnia, w sobotę o godz. 15:00 na plebani w Szydłowicach.
 8. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Na początku każdej Mszy Św. pobłogosławimy palmy i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszam na Mszę Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.
 9. O godzinie 15:00 Droga krzyżowa ulicami Szydłowic: od świetlicy na cmentarz parafialny w ramach wydarzenia ewangelizacyjnego „Solidarni w codzienności”. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
 10. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.
 12. CARITAS zaprasza nas, by poprzez zakupienie Baranka wielkanocnego (z białej czekolady – cena 5 PLN) wspomóc działalność charytatywną.
 13. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  *w Szydłowicach: Maria Andrzej Mykita, Halina i Stanisław Nowotarscy, Ewa i Andrzej Nowotarscy, Anna i Grzegorz Kilańscy, Dorota Kilańska,
  *w Dobrzyniu: Edward Staszczyszyn, Bronisława Parkoła, Józefa i Edward Paczos, Paulina Paliwoda, Weronika i Grzegorz Kuriata,
  *w Błotach: Joanna Koszykowska, Joanna i Mariusz Mazur
 14. Solenizantom i jubilatom składam życzenia obfitych Bożych darów.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!