05.06.2022

Duch Święty w nas mieszka. Nie tymczasowo, lecz na zawsze.

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają do niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Serdecznie witam w naszej parafii Ojców Redemptorystów – naszych misjonarzy Wojciecha Idziaka i O. Przemysława Ilskiego. Proszę wszystkich parafian o modlitewne wsparcie dla misjonarzy. Dziękuję posłańcom za dostarczenie programu misji do rodzin w całej parafii.
 3. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej oraz zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 4. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
 5. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 7. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie w czasie Misji o godz. 21:00 w Szydłowicach.
 8. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.
 10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mariusz Daniel Podstawka, kawaler, zamieszkały w Pisarzowicach, par. Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu i Aleksandra Wiktoria Majewska, panna, zamieszkała w Szydłowicach, zapowiedź trzecia.
 11. Przypominam, że zgodnie z przykazaniami kościelnymi każdy katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św.
 12. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie i świąteczne udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy o świąteczną dekorację:
  * w Szydłowicach: (parafianie z Mysliborzyc) Danuta Drozd, Urszula i Janusz Drozd, Marta i Grzegorz Zuzek, Maria i Ryszard Deszczyńscy, Elżbieta i Paweł Marecik;
  * w Dobrzyniu: Anna i Bogusław Kaczak, Grażyna i Stanisław Bireccy, Grzegorz Klimaszewski, Małgorzata i Krzysztof Taracińscy, Łucja i Krzysztof Pawłowscy;
  * w Błotach: Alicja Jakimowska, Anna i Krzysztof Jankowscy.
 13. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 14. Parafianom i gościom życzę błogosławionego misyjnego tygodnia.

Intencja modlitewna na czerwiec: W intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w życiu codziennym.

PROGRAM MISJI u św. Bartłomieja w Szydłowicach