09.05.2021

Miłość na ludzką miarę i miłość od Boga – to dwie różne miłości.

VI Niedziela Wielkanocna

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
  2. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich u św. Bartłomieja, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństwa o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną różańca poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece.
  3. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.
  4. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przed uroczystością spowiedzi i Komunii Św. w poniedziałek, wtorek i piątek w Szydłowicach po nabożeństwie majowym.
  5. Za tydzień 16 maja będziemy przeżywać dzień I Komunii Świętej w kościele parafialnym o godz. 10:30 w Szydłowicach. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 12 dzieci. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 11:00. Zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków rodziny dzieci komunijnych. Bardzo serdecznie proszę parafian nie związanych z uroczystością komunijną o uczestnictwo we Mszy św. w sobotę o godz. 18:00 lub w niedzielę w dodatkowej o godz. 18:00.
  6. Tydzień później, w niedzielę 23 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 12:00 zapraszam dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 17:30.
  7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  8. Intencja modlitewna na maj: Aby, kierujący światowymi finansami współpracowali z rządami w uregulowaniu sfery finansowej i pomagali chronić obywateli przed wynikającymi z niej zagrożeniami.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    w Szydłowicach: rodzice dzieci komunijnych
    * w Dobrzyniu: Kazimiera i Marian Pawłowscy, Łucja i Krzysztof Pawłowscy, Monika i Grzegorz Pawłowscy, Dorota i Szymon Rosińscy, Agnieszka i Krzysztof Pachurka.
    * w Błotach: Wioletta i Krzysztof Talkowscy, Tomasz i Weronika Gwiżdż.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Polecam tygodnik Gość Niedzielny i bezpłatny miesięcznik Dobra Nowina.
  11. Módlmy się w intencjach związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych.
  12. W czasie epidemii i obowiązujących zaleceń sanitarnych w budynkach kościelnych może przebywać 1 osoba na 15m2. Proszę o przyjęcie tego ze zrozumieniem.
  13. Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  15. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli.