28.04.2019

Głoszenie Jezusa Zmartwychwstałego z mocą i miłosierdziem, zapewni nam Jego łaskę. Wiara, to nasze zwycięstwo!

Niedziela Miłosierdzia

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej parafii. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

3. Sercem dzisiejszej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, na które zapraszam o godz. 15:00 do kościoła parafialnego w Szydłowicach. Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o Miłosierdzie Boże”.

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Dziękuję za zebrane w Wielką Sobotę dary, które druhowie strażacy przekazali 16 potrzebującym parafianom i rodzinom. Dziękuję za hojność we wspieraniu działalności Caritas przez cały rok. Dziś składamy skarbonki z Wielkopostną Jałmużną Caritas.

5. Dziś 28 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny Polska Pomaga. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, łazienek Królewskich, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Koncert to przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.

6. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 18:00 w Szydłowicach.

7. Od środy 1 maja zapraszam na nabożeństwa majowe. O godz. 18:00 Msza Św. i następnie nabożeństwo majowe. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych czy na wieczorny Apel jasnogórski.

8. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź z racji I piątku, przed Mszą św.

9. Jak każdego miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę m-ca od godz. 9:00.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dorota Zofia Drozd, panna w Szydłowicach i Kamil Paweł Dorociak, kawaler zam. w Brzegu. Zapowiedź pierwsza.

11. W miesiącu maju będziemy przeżywać w naszej parafii:

• 11 maja o godz. 14:00 w sobotę w Kościele w Dobrzyniu zostanie odprawiona Msza Św. – o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla Druhów Strażaków z OSP z Dobrzynia, Błot i z Szydłowic z okazji parafialnego Dnia Strażaka,
  • 12 maja w niedzielę podczas liturgii przeżyjemy dziesiąte wydarzenie ewangelizacyjne w ramach Programu Odnowy Parafii.
  • 13 maja w poniedziałek – rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Część Radosna – RR z Szydłowic, Część Światła i Bolesna – RR z Dobrzynia, Część Chwalebna – RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.
  • 18 maja w sobotę o godz. 10:30 dzień I spowiedzi i 19 maja w niedzielę Uroczystość I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 10:30 w Szydłowicach. Msza Św. w Dobrzyniu o godz. 13:00.
  • 22 maja w środę – pielgrzymka dzieci komunijnych i ich rodziców do Sanktuarium na Górę Św. Anny.
  • 26 maja o godz. 12:00 w Szydłowicach Komunia Św. Rocznicowa.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.

13. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 17:00.

14. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

15. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca.

16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia.

17. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysława Kubika z Leśnej Wody. Wieczny odpoczynek…