21.04.2024

Jak zostać dobrym przywódcą? Trzeba uczyć się od Najlepszego.

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszam na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.
  2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.
  3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  5. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie, 22-29 czerwca 2024 r. Koszt 850 zł i 230 €. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach: Halina i Stanisław Nowotarscy, Ewa i Andrzej Nowotarscy, Anna i Grzegorz Kilańscy, Dorota Kilańska, Marzena i Janusz Łebedyńscy, Maria Pater;
    *w Dobrzyniu: Jadwiga i Czesław Stelmach, Urszula i Lech Stelmach, Zuzanna i Grzegorz Kałuża; Urszula Bryk, Maria i Bronisław Drozd;
    *w Błotach: Genowefa i Edward Jarosz, Marta i Paweł Mrozek.
  8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny oraz nr specjalny Gość Niedzielny – Historia.
  9. We wtorek o godz. 19:15 w Szydłowicach spotkanie rodziców i dzieci komunijnych na katechezie i próbie przed spowiedzią i Komunią św.
  10. W poniedziałek 15 kwietnia gościliśmy w naszej parafii JE Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego CMF z wizytacją kanoniczną. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 w Szydłowicach 55 parafian przyjęło Sakrament Bierzmowania. Osoby bierzmowane polecam modlitewnej pamięci wszystkich parafian.
    *Dziękuję: parafianom z Błot i Leśnej Wody, Dobrzynia i Sielskiej Wody, Szydłowic i Myśliborzyc za obecność, piękne słowa powitania i modlitwę w intencji Ojca Biskupa Jacka.
    *Dziękuję: panu organiście, panom kościelnym, całej Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc, przygotowanie i piękną oprawę liturgii.
    *Dziękuję: panu Eugeniuszowi Szewczukowi za dokumentację fotograficzną wizytacji. Osoby, które chciałyby nabyć płytę ze zdjęciami z bierzmowania proszę o zgłaszanie się do mnie osobiście. Koszt 30zł.
    *Dziękuję: rodzicom osób, które przyjęły Sakrament Bierzmowania i dorosłym za złożony dar ołtarza 5500 zł na wykonanie nowego witraża w drzwiach wejściowych do kościoła w Szydłowicach, posprzątanie terenu kościoła i wykoszenie trawy na probostwie, piękną dekorację Kościoła parafialnego i za niespodziankę dla ks. proboszcza.
    *Dziękuję: za pomoc w przygotowaniu kolacji dla O. Bpa i kapłanów.
    *Dziękuję: za zapytanie czy może w czymś ks. proboszczowi pomóc? i za modlitwę.
  11. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o modlitewnej pamięci.
  12. W tym tygodniu odeszły do wieczności śp. Maria Koziarska (l. 67, Szydłowice), pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:00 w Szydłowicach, śp. Janina Gwiżdż (l. 80, Błota) pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14:00 w Błotach. Wieczny odpoczynek…
  13. Błogosławionego tygodnia dla Wszystkich!