17.07.2022

Przyjąć Boga w gościnę to zgodzić się na Jego przemieniającą Obecność, po to, by stać się uczniem i razem z Nim zbawiać świat.

XVI Niedziela w ciągu roku

Odpust ku czci NMP z Góry Karmel

 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
 2. Dziś w kościele filialnym w Błotach obchodzimy uroczystość odpustową ku czci NMP z Góry Karmel. Sumie odpustowej o godz. 13:00, będzie przewodniczył Tomasz Marcinek CSsR redemptorysta z Wrocławia. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Parafianom z Błot dziękujemy za przygotowanie do dzisiejszej uroczystości.
 3. W uroczystość odpustową Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypominamy sobie, że są dwa zewnętrzne znaki naszej więzi z Matką Bożą: noszenie medalika i noszenie szkaplerza. Ceńmy sobie te szczególne znaki naszego przymierza z Maryją.
 4. Intencja modlitewna na lipiec: W intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.
 5. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów.
 6. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
 7. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w kolejnym dniu fatimskim. Różom Różańcowym za poprowadzenie modlitwy różańcowej. Już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy 13 sierpnia o godz. 18:00.
 8. Dziękujemy rodzinom i parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów. Na niedzielę 24 lipca prosimy:
  *
  w Błotach: Mirella Gil, Marzena i Marcin Kołtowscy,
  *w Dobrzyniu: Maria Szadorska, Tomasz Szadorski, Jolanta i Jan Drozd, Lucyna Krej, Krystyna i Wiesław Salak, Alicja i Jacek Pasternak,
  *w Szydłowicach: Grzegorz Drozd, Barbara Skibińska, Bogusław Dorociak, Teresa Piotrowska, Krystyna Olszewska, Katarzyna i Damian Pytlakowscy, Iga i Jacek Iskra.
 9. Na niedzielną i wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość.
 10. Za tydzień w niedzielę w ramach Ogólnopolskiego tygodnia św. Krzysztofa po Mszach św. zostaną pobłogosławieni kierowcy i ich pojazdy z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Tradycyjnie ofiarą „1gr za 1km” szczęśliwej podróży wesprzemy misjonarzy w zakupie środków transportu. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
 11. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.
 12. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77 412 69 84.
 13. W sierpniu tradycyjnie przybędzie do nas Piesza Pielgrzymka z Legnicy na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się w Szydłowcach na Mszę świętą i na odpoczynek.
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.
 15. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni.