06.03.2022

Ze złem się nie dyskutuje, lecz ucieka się do Słowa Boga.

I Niedziela przygotowania paschalnego

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
 2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja po każdej Mszy Świętej. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. Intencja modlitewna: Abyśmy my chrześcijanie w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.
 4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 5. W dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszam do licznego udziału wszystkich parafian: dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Zachęcam również do podejmowania osobistych umartwień, a także do specjalnych wielkopostnych postanowień.
 6. Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane wg następującego porządku:
  * DROGA KRZYŻOWA – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach o godz. 17:00,
  * GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach o godz. 16:00.
 7. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszam do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 8. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
 9. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Dziękuję za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Bóg zapłać! za hojną jałmużnę z minionej niedzieli i środy popielcowej na rzecz pomocy CARITAS dla Ukrainy. CARITAS zaprasza nas do Jałmużny wielkopostnej poprzez udział w akcji „Czas Miłosierdzia”. Skarbonkę może otrzymać każdy. Skarbonki będą zbierane w Niedzielę Miłosierdzia.
 10. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu w kopercie na tacę ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.
 11. Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła to prawdziwa broń duchowa. Kiedy w twoim życiu wydawałoby się, że wszystko idzie nie tak i nie masz już pomysłu na wyjście z sytuacji – wypróbuję modlitwę do św. Michała Archanioła. Zaopatrz się w duchową amunicję i skutecznie walcz ze złem w swoim życiu!
 12. Módlmy się o pokój! Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
 13. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec i dla dzieci Anioł Stróż.
 14. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  * w Szydłowicach: Barbara i Edward Piotrowscy, Justyna i Stanisław Piotrowscy, Lucyna i Ryszard Zborowscy, Agnieszka i Franciszek Wer, Krystyna Przybylska,
  * w Dobrzyniu: Regina i Ryszard Owsiak, Władysława Bobra, Irena i Czesław Serwadczak, Elżbieta i Stanisław Konstanciuk, Krystyna i Stanisław Kowalscy,
  * w Błotach: Aneta i Robert Związek, Anna Szpineta,
 15. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.
 16. Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia!