05.12.2021

Nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeśli go nie widać, pokaże je Bóg.

II Niedziela Adwentu – rekolekcje

 1. Dziś w drugą niedzielę Adwentu serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach adwentowych, które dziś zaczynamy. Naszym rekolekcjonistą będzie Witold Baran, redemptorysta (prob. parafii NMP Matki Pocieszenia we Wrocławiu).
 2. Nauki rekolekcyjne dla wszystkich głoszone będą do wtorku na Mszach św. W poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 16:00 w Błotach, o godz. 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:30 w Szydłowicach. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek przed każdą Mszą św. We wtorek jako wyraz wdzięczności za rekolekcje złożymy ofiary, które przeznaczone będą na potrzeby klasztoru redemptorystów we Wrocławiu, gdzie pracuje o. Witold.
 3. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie – już dwudziestym drugim – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi krajach byłego Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
 4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca. Intencja ewangelizacyjna na grudzień: Za katechistów wezwanych do głoszenia Słowa Bożego: aby z pomocą Ducha Świętego dawali mu świadectwo z odwagą i twórczością.
 5. W poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 6. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Msze Święte tego dnia o godz. 16:00, 17:00 i 18:30. Podczas Mszy Św. w Szydłowicach dzieciom przygotowującym się do spowiedzi i I Komunii zostaną poświęcone i nałożone medaliki Niepokalanej NMP.
  W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP kończymy Rok jubileuszowy ku czci św. Józefa. W Mszach św. tego dnia, zamykając Rok jubileuszowy ku czci św. Józefa podziękujemy Panu Bogu za ten niezwykły dar dla Kościoła powszechnego jakim jest św. Józef, za kościoły jubileuszowe w naszej archidiecezji oraz za wszystkie łaski wyproszone w tym czasie przez jego wstawiennictwo. Na zakończenie Mszy św. zostanie odczytany Akt zawierzenia narodu i kościoła w Polsce św. Józefowi.
  GODZINA ŁASKI – 8 grudnia, godz. 12:00. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. O godz. 12:00 zapraszam do świątyń do wspólnej modlitwy.
 7. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 8. Zachęcam do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Proszę o wsparcie potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świeca mała 7 zł., świeca duża 18 zł.).
 9. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
 10. Rada Rodziców ze SP w Dobrzyniu zapraszają wszystkich parafian na Kiermasz świąteczny, który zostanie zorganizowany 11 grudnia w SP w Dobrzyniu o godz. 14:00. W roli głównej „wystąpią”: stroiki, ozdoby świąteczne, pierniki, kartki świąteczne i kto wie co jeszcze…
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci Anioł Stróż.
 12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  * w Szydłowicach (parafianie z Myśliborzyc): Bogumiła i Mirosław Jabczyk, Grażyna i Wiesław Bednarczyk, Agnieszka i Rafał Jankowiak, Ilona i Andrzej Rudniccy, Agata i Bolesław Łuczków,
  * w Dobrzyniu: Alina i Zbigniew Serwadczak, Tomasz Kowalski, Anna i Jarosław Jakubowscy, Beata i Andrzej Boruń, Justyna i Łukasz Boruń,
  * w Błotach: Anna i Ireneusz Międzybrodzccy, Bernadetta i Zdzisław Fiałka.
 13. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej. Miłej i błogosławionej niedzieli.