Kronika żałobna

„Najlepszym darem dla zmarłego ze strony jego najbliższej rodziny jest pełne uczestnictwo we Mszy św. z przyjęciem Komunii świętej”. 
„Godny pochwały jest piękny zwyczaj zamawiania Mszy św. za osobę zmarłą zamiast kwiatów czy wieńców pogrzebowych. Dzięki naszej modlitwie nasi bliscy zmarli dostępują radości nieba”.

ROK PAŃSKI 2024

W kwietniu pożegnaliśmy:

śp. Janina Gwiżdż

  1. Intencja od uczestników pogrzebu – 20 maja 2024 r. o godz. 18:00 w Błotach
  2. Intencja od brata z rodziną – 3 lipca 2024 r. o godz. 18:00 w Błotach
  3. Intencja od dzieci z rodzinami – 9 czerwca 2024 r. o godz. 9:00 w Błotach
  4. Intencja od Zofii Skibińskiej – 13 czerwca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  5. Intencja od sąsiadki Hanny Szpinety – 13 lipca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  6. Intencja od rodziny Przyszlak – 13 sierpnia 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  7. Intencja od rodziny Poznańskich – 13 września 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  8. Intencja od RR z Błot – 18 września 2024 r. o godz. 18:00 w Błotach

śp. Maria Teresa Koziarska

  1. Intencja od uczestników pogrzebu – 18 maja 2024 r. o godz. 17:00 w Szydłowicach
  2. Intencja od Wspólnoty Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Michałowicach – 13 czerwca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  3. Intencja od Heleny Dorociak z rodziną – 13 lipca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  4. Intencja od brata Józefa z rodziną – 6 sierpnia 2024 r. o godz. 18:00 w Szydłowicach
  5. Intencja od bratanicy Joanny z rodziną – 13 sierpnia 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  6. Intencja od siostry Danuty z rodziną – 3 września 2024 r. o godz. 18:00 w Szydłowicach
  7. Intencja od siostrzeńców Alicji, Jadwigi i Krzysztofa – 13 września 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  8. Intencja od brata Kazimierza z rodziną – 17 września 2024 r. o godz. 18:00 w Szydłowicach
  9. Intencja od Stanisławy i Leszka Lasków z rodziną – 1 października 2024 r. o godz. 17:00 w Szydłowicach
  10. Intencja od Wojciecha Laska z rodziną – 8 października 2024 r. o godz. 17:00 w Szydłowicach
  11. Intencja od Sylwii i Marcina Lisów z rodziną – 13 października 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach

śp. Stanisław Galernik

  1. Intencja od uczestników pogrzebu – 29 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 w Dobrzyniu
  2. Intencja od sióstr Janiny i Marii – 13 maja 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  3. Intencja od siostrzenicy Doroty – 13 czerwca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  4. Intencja od siostrzenicy Małgorzaty z mężem – 13 lipca 2024 r. o godz. 20:00 w Dobrzyniu
  5. Intencja od Emilii Pławskiej-Latos z Brzegu – 13 sierpnia 2024 roku o godz. 20:00 w Szydłowicach

W lutym pożegnaliśmy:

śp. Józef Iwańczuk

  1. Intencja od uczestników pogrzebu – 25 marca 2024 r. o godz. 17:00 w Dobrzyniu
  2. Intencja od Michała i Beaty Iwańczuk z córkami – 13 maja 2024 roku o godz. 20:00 w Szydłowicach
  3. Intencja od najbliższych sąsiadów: r. Pawlaczek, Woźniak, Pawluk, Kołtowskich, Babińskich, Szostak, Baściuk i Piotra Szostaka – 13 czerwca 2024 roku o godz. 20:00 w Szydłowicach

W styczniu pożegnaliśmy:

śp. Anna Józefkiewicz

  1. Intencja od uczestników pogrzebu – 03 lutego 2024 r. o godz. 17:00 w Szydłowicach
  2. Intencja od chrześniaka Witolda Niemca 13 maja 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  3. Intencja od chrześnicy Małgorzaty Babicz13 czerwca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  4. Intencja od siostrzeńca Wiesława Niemca 13 lipca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  5. Intencja od r. Poznańskich i Jakubiec 13 sierpnia 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach

ROK PAŃSKI 2023

W miesiącu grudniu pożegnaliśmy:

śp. Witold Parkoła

  1. Intencja od uczestników pogrzebu – 25 stycznia 2024 r. o godz. 14:00 w Dobrzyniu
  2. Intencja od mamy Bronisławy i siostry Agnieszki – 4 lutego 2024 r. o godz. 10:30 w Dobrzyniu
  3. Intencja od Pracodawców i Pracowników Szkółki Drzew Ozdobnych i Krzewów Mykita – Szymański z Dobrzynia – 3 maja 2024 r. o godz. 10:30 w Dobrzyniu
  4. Intencja od Elżbiety i Stanisława Konstanciuków – 13 maja 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  5. Intencja od kuzynki Aliny Serwadczaków z rodziną – 13 czerwca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  6. Intencja od Kasi i Piotra Kasprzyckich i cioci Krystyny – 13 lipca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  7. Intencja od Rodziny Pawlaczków – 13 sierpnia 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  8. Intencja od Stryja Bronisława – 13 września 2024 r. o godz. 00:00 w Szydłowicach

śp. Zbigniew Józef Skibiński

  1. Intencja od uczestników pogrzebu – 17 stycznia 2024 r. o godz. 17:00 w Błotach
  2. Intencja od Filipa – ministranta – 28 stycznia 2024 r. o godz. 9:00 w Błotach 
  3. Intencja od Druhów Strażaków z OSP w Błotach – 4 lutego 2024 r. w Błotach o godz. 9:00
  4. Intencja od współpracowników ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu – 29 lutego 2024 r. o godz. 17:00 w Dobrzyniu 
  5. Intencja od siostry Marii – 17 marca 2024 r. w Błotach o godz. 9:00
  6. Intencja od sołtysa Arkadiusza Majewskiego z rodziną – 14 kwietnia 2024 r. o godz. 9:00 w Błotach
  7. Intencja od rodziny Sawka z Leśnej Wody – 3 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 w Błotach
  8. Intencja od Czesławy i Michała z Oławy – 6 września 2024 r. o godz. 15:00 w Błotach
  9. Intencja od Mateusza Jarosławskiego – 13 czerwca 2024 r. o godz. 00:00 w Szydłowicach
  10. Intencja od Mateusza Jarosławskiego – 13 lipca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  11. Intencja od Izoldy i Tomasza Świtajło – 13 sierpnia 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  12. Intencja od rodziny Poznańskich – 13 września 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  13. Intencja od Elżbiety i Stanisława Konstanciuków – 13 października 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach

śp. Sławomir Pasławski

W miesiącu listopadzie pożegnaliśmy:

śp. Wiesław Abel

śp. Romana Król

  1. Intencja od uczestników pogrzebu – 13 grudnia 2023 r. o godz. 17:00 w Błotach
  2. Intencja od syna Andrzeja – 3 stycznia 2024 r. o godz. 14:30 w Błotach
  3. Intencja od syna Bogusława z rodziną – 31 stycznia 2024 r. o godz. 17:00 w Błotach
  4. intencja od wnuczki Justyny z mężem i dziećmi – 13 maja 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  5. Intencja od wnuczki Marty z mężem i synem – 13 czerwca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  6. Intencja od chrześniaka Zdzisława z rodziną – 13 lipca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  7. Intencja od Małgorzaty i Mieczysława Owsiaków z Szydłowic – 13 sierpnia 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  8. Intencja od Renaty Andrysiak z rodziną i Doroty Smarsza z rodziną – zostanie odprawiona w Parafii św. Jana Chrzciciela w Kuźnicy Czeszyckiej – 14 grudnia 2023 roku o godz. 18:00

W miesiącu październiku pożegnaliśmy:

śp. Marian Stanisław Cyrański

śp. Krystyna Smok

śp. Marianna Galernik

W miesiącu sierpniu pożegnaliśmy:

śp. Danuta Mykita

  1. Intencja od uczestników pogrzebu – 25 września 2023 r. o godz. 17:00 w Dobrzyniu
  2. Intencja od rodziny z Dobrzynia – 27 września 2023 roku w Dobrzyniu o godz. 17:30 w Dobrzyniu
  3. Intencja od syna Mariusza z rodziną – 13 października 2023 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  4. Intencja od córki Beaty z synem – 20 października 2023 r. o godz. 17:00 w Szydłowicach
  5. Intencja od syna Sławomira z rodziną – 7 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w Szydłowicach
  6. Intencja od syna Dariusza z rodziną – 21 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w Szydłowicach
  7. Intencja od siostry Jadwigi z rodziną – 08 grudnia 2023 r. o godz. 16:30 w Dobrzyniu
  8. Intencja od Róży Różańcowej z Dobrzynia – 21 grudnia 2023 r. o godz. 16:00 w Dobrzyniu 
  9. Intencja od córki Sabiny z mężem – 06 stycznia 2024 r o godz. 10:30 w Dobrzyniu
  10. Intencja od brata Andrzeja z rodziną – 28 stycznia 2024 r. o godz. 10:30 w Dobrzyniu
  11. Intencja od rodziny Taracińskich – 2 lutego 2024 r. o godz. 16:30 w Dobrzyniu
  12. Intencja od chrześniaka Jacka z rodziną – 18 lutego 2024 r. o godz. 10:30 w Dobrzyniu
  13. Intencja od najbliższych sąsiadów z Dobrzynia: r. Załugowicz, Szostak, Baściuk, Iwańczuk, Pawlaczek, Woźniak, Bubała i Pawluk 13 maja 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  14. Intencja od znajomych Haliny i Leona13 czerwca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  15. Intencja od Beaty Zatoń13 lipca 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  16. Intencja od Dariusza Stępińskiego z rodziną 13 sierpnia 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  17. Intencja od Stasi z rodziną 13 września 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach
  18. Intencja od swatów z Bystrzycy Janiny i Stanisława Pieniacha 13 października 2024 r. o godz. 20:00 w Szydłowicach

śp. Tomasz Wachna

W miesiącu lipcu pożegnaliśmy:

śp. Ryszard Deszczyński

W miesiącu czerwcu pożegnaliśmy:

śp. Kazimierz Szostak

W miesiącu maju pożegnaliśmy:

śp. Mieczysław Szczepaniak
śp. Stanisława Idzi

W miesiącu kwietniu pożegnaliśmy:

śp. Eugeniusz Gajda

W miesiącu marcu pożegnaliśmy:

śp. Stanisława Tomczyk

W miesiącu lutym pożegnaliśmy:

śp. Maria Zając

W miesiącu styczniu pożegnaliśmy:

śp. Teresa Baściuk
śp. Piotr Roman
śp. Ireneusz Siwiecki
śp. Anna i Jarosław Jakubowscy


ROK PAŃSKI 2022

śp. Katarzyna Kowalkowska-Karaś
śp. Maria Żurkowska
śp. Alina Jureczka
śp. Agnieszka Skrobut
śp. Stanisław Koziar
śp. Irena Pytel
śp. Helena Bednarz
śp. Wacław Drab
śp. Tadeusz Łucki
śp. Jacek Mazur
śp. Irena Jankowska
śp. Lechosław Chort
śp. Roman Abel
śp. Romuald Beck
śp. Roman Łupkowski
śp. Krzysztof Poznański
śp. Alfred Preis
śp. Krzysztof Brzezicki
śp. Józef Matura 


ROK PAŃSKI 2021

śp. Józef Popik
śp. Feliks Serwadczak
śp. Helena Gajda
śp. Józef Kilański
śp. Piotr Parkoła 
śp. Józef Szewczuk 
śp. Janina Świtajło 
śp. Zbigniew Jakimowski
śp. Janina Majewska 
śp. Kazimiera Noworolska
śp. Marian Koliweszka
śp. Stanisław Trzaska
śp. Stanisław Majewski
śp. Marek Józef Terlecki
śp. Maria Krystyna Poświstak
śp. Kazimiera Mykita
śp. Stanisława Bolibrzuch
śp. Henryk Bień
śp. Krystyna Szachniewicz
śp. Małgorzata Czarna
śp. Edward Skibiński
śp. Zdzisław Pędziwiatr
śp. Bronisława Fiałka
śp. Teresa Mykita
śp. Maria Troczyńska
śp. Maria Mordal


ROK PAŃSKI 2020

śp. Marek Owsiak
śp. Tadeusz Piotr Waniek
śp. Henryk Mykita
śp. Bronisław Mykita
śp. Maria Drozd
śp. Piotr Paweł Skibiński
śp. Eugeniusz Korotasz
śp. Andrzej Olszewski
śp. Marian Szadorski
śp. Józef Hrynczyszyn
śp. Kazimiera Guguła
śp. Władysław Przyszlak
śp. Ludwika Owsiak
śp. Marek Kowalkowski
śp. Wiesław Szyszko
śp. Mieczysław Zajączkowski
śp. Bronisław Pawlaczek
śp. Leokadia Karłowicz
śp. Józef Drozd


ROK PAŃSKI 2019

śp. Anna Wolan
śp. Roman Ludwik Szostak
śp. Józef Sieczka
śp. Józef Dorociak
śp. Maria Mielnik
śp. Tadeusz Kazimierz Szachniewicz
śp. Anna Drozd
śp. Danuta Leroch
śp. Zofia Gnatowicz
śp. Franciszek Skibiński
śp. Stanisław Czarny
śp. Michał Piotrowski
śp. Stefan Moskal
śp. Zofia Pasławska
śp. Władysław Kazimierz Kubik
śp. Danuta Dacyszyn
śp. Bronisław Drozd
śp. Franciszek Paweł Paliński
śp. Tadeusz Gogół
śp. Maria Owsiak z d. Drozd 
śp. Bogusław Kroczak
śp. Bronisław Krzyśko


ROK PAŃSKI 2018

śp. Mariola Irena Roman
śp. Jan Mykita
śp. Janina Skibińska
śp. Zofia Bednarz
śp. Władysław Szuster
śp. Grażyna Nowok
śp. Maria Pawlaczek
śp. Zofia Kaźmierczak
śp. Danuta Beck
śp. Krystyna Owsiak
śp. Józef Skibiński
śp. Helena Poświstak
śp. Ewa Międzybrodzka
śp. Józef Szpineta
śp. Bronisława Popek
śp. Helena Staszczyszyn


ROK PAŃSKI 2017

śp. Kazimierz Dziewulski
śp. Ludwika Józefkiewicz
śp. Janusz Wdowik
śp. Maria Szymkowiak
śp. Dariusz Abel
śp. Andrzej Dzioba
śp. Ryszard Klimaszewski
śp. Rafał Zajączkowski
śp. Antoni Władysław Skrobut
śp. Marek Józefkiewicz
śp. Kazimiera Baczyńska
śp. Jerzy Dorociak


ROK PAŃSKI 2016

śp. Józef Salak
śp. Sabina Skibińska
śp. Czesława Hładij
śp. Stanisław Mrozek
śp. Mieczysław Jankowski
śp. Karolina Chuda
śp. Bronisław Stelmach
śp. Marcin Jankowski
śp. Bolesław Bajsarowicz
śp. Krystyna Wirga
śp. Zbigniew Mykita
śp. Maria Stelmach
śp. Bronisław Salak
śp. Józefa Bajsarowicz
śp. Petronela Tracz
śp. Kazimierz Pasławski