15.05.2022

Od Przykazania Nowego do Nowego Jeruzalem. Trwa wielka odnowa.

V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w piata niedzielę Wielkanocy przeżywamy dzień I Komunii Świętej w kościele parafialnym o godz. 10:30. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystępuje 21 dzieci. Proszę o modlitwę w int. dzieci i ich rodziców.
  2. W poniedziałek rozpoczynamy biały tydzień dzieci. W poszczególne dni białego tygodnia dzieci komunijne będą się modlić we wszystkich kościołach naszej parafii o godz. 18:00. W poniedziałek i wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek – pielgrzymka dzieci do Sanktuarium na Górze św. Anny – zakończenie białego tygodnia.
  3. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  4. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  5. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
  6. Dziękuje Wspólnocie Żywego Różańca i parafianom, którzy trwali na modlitwie na nabożeństwie fatimskim 13 maja. Zapraszam na kolejny dzień fatimski u św. Bartłomieja 13 czerwca.
  7. Dziś, jutro i we wtorek spotkania formacyjne Osób zaangażowanych w Program Odnowy i Ewangelizacji. Podsumowanie i programowanie nowego roku duszpasterskiego z naszym moderatorem ks. Stanisławem Zającem.
  8. W maju codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki, majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.
  9. W niedzielę 22 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 12:00 zapraszam dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spotkanie dzieci i rodziców w środę i w piątek w Szydłowicach.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
  11. Modlitewnej pamięci polecam tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Przemysław Józef Skwarek, kawaler, zamieszkały w Krzyżowicach, par. Najśw. Serca Pana Jezusa w Pogorzeli i Justyna Magdalena Drozd, panna, zamieszkała w Dobrzyniu, zapowiedź trzecia.
  13. Przypominam, że zgodnie z przykazaniami kościelnymi każdy katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św.
  14. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
    * w Szydłowicach: rodzice dzieci Komunii rocznicowej,
    * w Dobrzyniu: Sabina i Arkadiusz Lemieszko, Łucja i Tadeusz Łuccy, Marie i Andrzej Łuccy, Renata i Wiesław Mykita, Piotr i Halina Szymańscy,
    * w Błotach: Ewa i Łukasz Bień, Anna i Krzysztof Mielnik,
  15. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  16. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.

Intencja modlitewna na maj: Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.