05.07.2020

Dziś zapowiedź nowej ery i władcy, którego siłą jest pokora, a PR-em cichość.

Ziarna Słowa – Tylko Serce Jezusa ma moc przemiany naszych serc
Fragment homilii Jana Pawła II wygłoszonej na zakończenie II Ogólnopolskiego Synodu Plenarnego w katedrze św. Jana 11 czerwca 1999 r. w Warszawie. Papież przypomniał, że miłość Boża znalazła swój ludzki wyraz w przebitym włócznią setnika Sercu Zbawiciela. „«Bóg jest miłością» (1 J 4, 8). Chrześcijaństwo jest religią miłości.

XIV Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
 2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. Papieska intencja modlitewna na lipiec: „Aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.”
 4. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 5. W wigilię odpustu w Błotach w sobotę 11 lipca o godz. 16:00 Msza św. na cmentarzu w Błotach.
 6. 12 lipca 2019 r. w niedzielę uroczystość odpustowa w kościele pw. NMP z Góry Karmel w Błotach. Msze św. w tym dniu będą odprawione: o godz. 9:00 w Szydłowicach, o godz. 10:30 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 Suma odpustowa w Błotach. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Druhów Strażaków ze sztandarem, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich mieszkańców Leśnej Wody i Błot.
 7. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.
 8. Staramy się powrócić do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i religijnym. Nadal w pomieszczeniach zamkniętych obowiązują wszystkich maseczki i zachowanie odpowiedniego dystansu. Przy wejściu do kościoła dezynfekujemy dłonie.
 9. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 10. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia: budynków kościoła i kaplic. Proszę o zbiórkę ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach parafii.
 11. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt tel. 77.412 69 84.
 12. Na wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i wakacyjne – podwójne nr miesięczników: Różaniec (8,5 zł) i Anioł Stróż (8 zł) dla dzieci.
 13. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach za dekorację dziękujemy nowożeńcom Marzenie i Pawłowi. O posprzątanie proszę następujących parafian: Cecylia i Stanisław Szewczuk, Teresa i Stanisław Mykita, Halina i Stanisław Kroczak, Maria Łukiewicz, Ewa i Włodzimierz Wolańscy.
 14. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Wiesław Stachera, Edward Raszczyszyn, Regina i Artur Greczyło, Kamila i Albert Fijałkowscy, Krystyna i Stanisław Gnatowicz.
 15. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 16. Wakacje, urlop, wypoczynkiem też mogą być czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca i błogosławionego tygodnia!