26.04.2020

Żeby spotkać Zmartwychwstałego, trzeba przebyć długą drogę. Drogę serca.

III Niedziela Wielkanocna

PODCAST Ziarna Słowa Radia Vatykańskiego – Posłuchaj: Czy można odrzucić Chrystusa? Więcej znajdziesz tutaj
 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił czas tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym.
 2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Zachęcam do wspólnego czytania Pisma świętego w rodzinach.
 3. Od poniedziałku 20 kwietnia br. we Mszy Św. i nabożeństwach może uczestniczyć w kościołach naszej parafii: w Błotach 10 osób, w Dobrzyniu 13 osób i w Szydłowicach 29 osób. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 jest Mszą niedzielną. Przypominam o obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta. Proszę, aby podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła, a także zajmując miejsca w ławkach i przyjmowania Komunii Świętej zachować przynajmniej dwumetrowe odległości.
 4. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska modlimy się za kierowców: “Z miłością na wszystkich drogach”. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami. Jest dniem wdzięczności wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii. Są to kierowcy w transporcie publicznym i wszystkich służbach, szczególnie w transporcie medycznym, policji i w innych służbach mundurowych.
 5. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, DK, patronki Europy. W środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 r.
 6. Od piątku 1 maja zapraszam na nabożeństwa majowe. O godz. 18:00 Msza Św. i następnie majowe. O godz. 20:30 różaniec w kościele parafialnym w Szydłowicach.
 7. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej przed Mszą Św.
 8. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020 r.
 9. Na prośbę KEP, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zdecydowała, że: uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja. Msze św. tego dnia będą sprawowane o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i o 18:00. W niedzielę, 3 maja, obchodzimy 4. niedzielę wielkanocną.
 10. Przypominam i zachęcam, aby dać wyraz patriotyzmowi wywieszając flagi narodowe 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
 11. Kancelaria jest nieczynna. W sprawach pilnych ( pogrzeb) proszę najpierw o kontakt telefoniczny.
 12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 13. Sytuacja pandemii narzuca nam wiele ograniczeń jak niemożność uczestniczenia we Mszy św., dlatego proszę parafian o wpłaty na konto parafii. Numer konta: BS w Brzegu 02 8863 0009 2000 0022 1522 0001 z dopiskiem „taca”. Bóg zapłać parafianom za kilka wpłat i ofiar złożonych osobiście!
 14. W Szydłowicach o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian i rodziny: Marian Wachna, Adam i Ewelina Wachna, Bogdan i Jadwiga Stojanowscy, Janusz i Elżbieta Abel, Jerzy i Irena Sinkowscy.
 15. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 16. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni nowego tygodnia!