31.07.2022

Jesteśmy powołani do rzeczy większych. Niech nie zwiedzie nas sukces w rzeczach nieistotnych.

XVIII Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne.
 2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Rozpoczynamy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia.
 3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 4. We wtorek 2 sierpnia przybędą do nas Pielgrzymi w Pielgrzymce z Legnicy na Jasną Górę. O godz. 9:45 pielgrzymi odprawią Mszę Św. w kościele w parafialnym w Szydłowicach, a następnie odpoczynek na obiad w ogrodach parafialnych. W imieniu pielgrzymów i własnym zwracam się z prośbą do wszystkich parafian, druhów strażaków – tak jak w minionych latach – o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów.
 5. Trwają zapisy na 42. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi pójdą pod hasłem: „Chrystus naszym pokojem”. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. 2 sierpnia o godz. 6:00 w katedrze wrocławskiej, a zakończy 10 sierpnia o godz. 11:00 wspólną Eucharystią na wałach jasnogórskich. Chętni mają możliwość zapisów online na stronie: www.pielgrzymka.pl
 6. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania po Mszy św. w Dobrzyniu o godz. 18:00.
 7. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 15:00 w Błotach, o godz. 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszą świętą.
 8. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 8:30 w Błotach, o godz. 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.
 9. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8:30 w Błotach. Odwiedziny chorych i seniorów w domach.
 10. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnotowa adoracja po każdej Mszy Świętej. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 11. Podczas błogosławieństwa pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu „1gr za 1km” zebrano kwotę 1232,12 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 13. Dziękujemy rodzinom i parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów. Na niedzielę 7 sierpnia prosimy:
  * w Błotach: Marta i Paweł Mrozek, Wioletta i Krzysztof Talkowscy;
  * w Dobrzyniu: Grażyna i Mieczysław Szostak, Monika Baściuk, Iwona i Tomasz Tomczyk-Palacz, Beata i Michał Iwańczuk, Piotr Serwadczak;
  * w Szydłowicach: Paulina i Szymon Żyła, Alicja i Ireneusz Siweccy, Katarzyna i Dawid Dorociak, Krystyna Bednarska, Anna i Sławomir Krejczy.
 14. Proszę o doroczną zbiórkę ofiar na ubezpieczenie mienia parafii w poszczególnych miejscowościach parafii.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.
 16. W piątek odeszła z tego świata śp. Irena Jankowska (l.78) z Dobrzynia. Niech dobry Bóg przebaczy jej grzechy i pozwoli oglądać swoje oblicze w niebie. Pogrzeb we wtorek o godz. 15:00 w Dobrzyniu. Wieczny odpoczynek …
 17. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni!