09.02.2020

Chrześcijanin to ktoś, kto innym pokazuje kierunek i oświetla drogę.

V Niedziela w ciągu roku

  1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. Msze Święte ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 15:00 w Błotach, o godz. 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do świątyni.
  4. W piątek 14 lutego przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Msza Św. w Błotach o godz. 9:00 i wspólnotowa Adoracja do godz. 11:45 zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W Dobrzyniu o godz. 12:00 i wspólnotowa Adoracja do godz. 14:45 zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W Szydłowicach od godz. 15:00 wystawienie Najświętszym Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia i zakończenie Adoracji o g. 17:00 i Msza Św. na zakończenie dnia Adoracji. Proszę Zelatorki, Róże Różańcowe, Grupę Modlitewną Ojca Pio, aby się podzieliły i adorowały Pana Jezusa w swoich miejscowościach. Zapraszam wszystkich Parafian, ministrantów, dzieci, młodzież, do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w sobotę od godz. 16:00.
  6. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły, na dzisiejszą niedzielę.
  8. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny oraz jubileusze.
  9. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym czas ferii zimowych życzę udanego odpoczynku.
  10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


Papieska intencja na miesiąc luty 2020:

„Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.”