11.06.2023

Miłość Boga jest bezwarunkowa. Takiej miłości pragnie też od człowieka.

X Niedziela w ciągu roku

„Ziarna słowa” to cykl krótkich audycji – podcastów – prezentujących nauczanie Jana Pawła II. Przygotowano je z myślą o 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka w Dzienniku Radia Watykańskiego. Fragmenty wystąpień Jana Pawła II z jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 2. Bogu niech będą dzięki za procesję eucharystyczną i piękną pogodę w dzień Bożego Ciała! Dziękuję rodzinom, które przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała, Panu organiście, kościelnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom i druhom strażakom za niesienie baldachimu na procesji i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji (Błota i Szydłowice), dziewczynkom sypiącym kwiatki za ułożenie najpiękniejszego dywanu kwiatowego i młodzieży niosącej chorągwie. Bóg zapłać wszystkim obecnym na Mszy św. i na procesji za świadectwo wiary w podążaniu za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
 3. Pozostajemy w klimacie uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą połączoną z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną wokół świątyni. Każdego dnia zapraszam asystę procesyjną, dzieci komunijne w uroczystych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków.
 4. We wtorek, 13 czerwca, dzień fatimski u św. Bartłomieja. Początek nabożeństwa o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, czerwcowe i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną różańca poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Intencje modlitewne składamy na kartkach przed różańcem.
 5. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 w Dobrzyniu wyruszy procesja wokół kościoła. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Na zakończenie błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów.
 6. W piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze Święte z uroczystości o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.
 7. W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godz. 17:00 w Dobrzyniu oraz wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
 8. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach rodziny z Myśliborzyc: Urszula i Janusz Drozd, Marta i Grzegorz Zuzek, Maria i Ryszard Deszczyńscy, Elżbieta i Paweł Marecik, Monika i Krzysztof Łuczków.
  *w Dobrzyniu: Sabina i Arkadiusz łuccy, Łucja Łucka, Renata i Wiesław Mykita, Halina i Piotr Szymańscy, Halina Sękowska.
  *w Błotach: Wioleta i Krzysztof Skibińscy, Elżbieta i Maciej Biegasiewicz.
 9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Nowe Życie.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podążaniu za Chrystusem.
 11. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.