17.01.2021

Co łączy bohaterów wszystkich dzisiejszych czytań? Słuchają. Kogo? Boga.

II Niedziela w ciągu roku

 1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
 2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
 3. W roku św. Józefa, każdego 19 dnia miesiąca zapraszam na Mszę Świętą w intencji małżeństw i rodzin. Zaproszenie kieruję szczególnie do tych małżeństw, które w styczniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.
 4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. W niedzielę 24 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka na Mszę Świętą o godz. 12:00 w Szydłowicach z udziałem rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wszystkie Babcie, Dziadków i Seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami.
 5. Jutro 18 stycznia rozpoczynam wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii.

Plan wizyty kolędowej w tygodniu (18 – 23 stycznia 2021)

 • Poniedziałek: Błota 1 – 30 początek o godz. 14:00
 • Wtorek:           Błota 31 – 55 początek o godz. 15:00
 • Środa:              Błota 56 – 86 początek o godz. 15:00
 • Czwartek:       Myśliborzyce (przy drodze) początek o godz. 15:00
 • Piątek:             Myśliborzyce (za lasem) – początek o godz. 15:00
 • Sobota:            Lednica i Leśna Woda – początek o godz. 10:00
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i o udekorowanie świątecznie kościołów następujących parafian:

*w Szydłowicach: Krystyna Przybylska, Anna i Piotr Przybylscy, Paulina i Sebastian Siwula, Tomasz Guguła, Jolanta Guguła,  
*w Dobrzyniu: Anna i Dariusz Pawlaczek, Stanisława Idzi, Danuta Mochniak, Marta i Krzysztof Mochniak, Agnieszka i Zbigniew Żygadło,
*w Błotach: Anna i Artur Pasierbscy, Barbara i Włodzimierz Skibińscy.

 1. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 2. 3 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz AGD). Szczegóły w następną niedzielę.
 3. W sprawach kancelaryjnych zapraszam bezpośrednio po Mszy św. lub proszę o kontakt telefoniczny.
 4. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzę pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.
 5. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 6. 10 stycznia w niedzielę Chrztu Pańskiego br. zmarł ks. Bp Adam Dyczkowski (88l.), który w 1980 roku konsekrował kościół filialny w Dobrzyniu. Wieczny odpoczynek…
 7. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc styczeń:  Aby Pan obdarzył nas łaską pełnej wspólnoty oraz wzajemnej otwartości i modlitwy z naszymi braćmi i siostrami innych wyznań.