26.06.2022

Bóg oferuje szczęście, choć my chcemy chodzić własnymi drogami.

XIII Niedziela w ciagu roku

 1. Dzisiaj podczas liturgii w kościele a następnie podczas liturgii domowej przeżyjemy XX wydarzenie ewangelizacyjne. Tematem będzie wartość jaką jest jedność – „Abyśmy byli jedno”! Kończymy także kolejny już rok duszpasterski realizacji programu Odnowy i Ewangelizacji w naszej parafii. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację programu w naszej parafii za całoroczną pracę.
 2. W 77 rocznicę przesiedleń z Kresów na ziemie zachodnie i przybycia do Szydłowic, Dobrzynia i Myśliborzyc na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach będziemy się modlić z wszystkimi urodzonymi w Prusach i ich rodzinami oraz zaproszonymi gości. Po Mszy św. przejdziemy na cmentarz w Szydłowicach, gdzie zostanie odsłonięty i poświęcony obelisk upamiętniający spoczywających na Kresach.
 3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę – świętopietrze – będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18:00 – serdecznie zapraszam!
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; spowiedź święta pierwszopiątkowa przed Mszą św.,
  – w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8:30 w Błotach, odwiedziny chorych i seniorów w domach.
 6. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
  * w Błotach: Czesława i Albin Tracz, Maria Przyszlak,
  * w Dobrzyniu: Janina Krzywy, Maria i Witold Gajo, Józef Szewczuk, Katarzyna i Ryszard Drozd, Krystyna i Jan Mykita,
  * w Szydłowicach: (parafianie z Myśliborzyc) Anna i Kazimierz Skalscy, Maria Dorociak, Arkadiusz Sypniewicz, Czesława i Edward Dec, Ewa i Andrzej Szymula, Alina Jureczka.
 8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzę umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 10. Błogosławionego wakacyjnego tygodnia.