10.10.2021

Bogaty młodzieniec odchodzi zszokowany i pełen żalu. Dlaczego?

XXVIII Niedziela w ciągu roku

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
  2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  3. Intencja modlitewna na październik: Za wszystkich ochrzczonych o zaangażowanie w ewangelizację i otwartość na misję poprzez dawanie świadectwa życia naznaczonego Ewangelią.
  4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Rozważali tajemnice Boże, wzywamy wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiamy Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcam i proszę o odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo różańcowe o  godz. 17:00. Dzieci komunijne wraz z rodzicami spotkają się na różańcu w piątek w Szydłowicach.
  5. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja do października 13 dnia miesiąca w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w kolejnym dniu fatimskim u św. Bartłomieja – ostatnim w tym roku. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową którą poprowadzi wspólnota Żywego Różańca od godz. 18:00. Msza Św. fatimska o godz. 20:00, na zakończenie procesja z figurą MB Fatimskiej ze światłami wokół kościoła. Intencje modlitewne spisujemy na kartkach i składamy przed modlitwą różańcową.
  6. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzę przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  7. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W najbliższym czasie do naszych domów zostaną dostarczone kartki wypominkowe.
  9. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
  10. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
    *w Szydłowicach: Maria i Krzysztof Poznańscy, Sylwia i Piotr Poznańscy, Krystyna i Mieczysław Kryszczuk, Małgorzata i Marek Szymaniak, Czesława Hrynczyszyn,
    *w Dobrzyniu: Jolanta i Mirosław Grzymscy, Krystyna i Józef Matura, Justyna i Rafał Matura, Iwona i Jarosław Kloc, Sylwia i Andrzej Kopytko,
    *w Błotach: Ewa i Łukasz Bień, Anna i Krzysztof Mielnik
  11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  13. Miłej i błogosławionej niedzieli.