01.04.2018

W jednym wydarzeniu mieści się triumf Jezusa i rewolucja, która odmieniła ludzkość

Niedziela Zmartwychwstania

1. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.

3. Dzisiaj przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.

4. Jak co roku wspieramy modlitwą i darem materialnym wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce.

5. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tej racji w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach.

7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach w sobotę od godz. 9:00.

8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w Niedzielę Miłosierdzia.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

9. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu składamy wielkopostne skarbonki Caritas. Po Mszach Św. zbiórka ofiar na dzieło miłosierdzia – pomoc po pożarze dla rodziny Lemieszko z Dobrzynia.

10. Codziennie po Mszy Św. wieczornej odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

11. Przyszła niedziela, 8 kwietnia, niedziela Miłosierdzia Bożego kończy oktawę Wielkanocy. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, na które zapraszam o godz. 15:00 do kościoła parafialnego w Szydłowicach. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.

12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Karina Jadwiga Jankowska, panna w Leśnej Wodzie i Bartosz Jan Prokopowicz, kawaler zam. w Bystrzycy. Zapowiedź druga.

13. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii śp. Helena Poświstak z Leśnej Wody. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 14:30 na cmentarzu w Błotach. Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego Wielkanocnego Tygodnia!