24.03.2019

Bóg cierpliwie czeka na owoce. Nie oglądaj się na innych, wykorzystaj swoją szansę na nawrócenie

III Niedziela Przygotowania Paschalnego

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych znajduje się w biuletynie i na stronie www parafii. Nauki wygłosi dla nas O. Tadeusz Jacek OFM Conv. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty i księży spowiedników.

3. W niedzielę rozpoczynającą rekolekcje przeżyjemy IX Wydarzenie ewangelizacyjne, podczas którego wspólnie odkryjemy wartość *Zrozumienia się*. W tygodniu posłańcy dostarczą do rodzin List do parafian.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach:

*DROGA KRZYŻOWA o godz. 17:00 – w Błotach w środę, w Dobrzyniu w czwartek i w Szydłowicach w piątek,

*GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach,

*GODZINA MIŁOSIERDZIA z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

5. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa jest zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Dziękuję za ofiary na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.

6. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Msze św. o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i 18:00 w Szydłowicach.

7. Od dzisiaj CARITAS zaprasza nas, by poprzez zakupienie Baranka wielkanocnego z białej czekolady (cena 5 zł) wspomóc działalność charytatywną.

8. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od godz. 16:00.

9. W tym tygodniu do każdej rodziny zostanie dostarczony bezpłatny nr miesięcznika MIŁUJCIE SIĘ! Zachęcam do lektury, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu szczególnie przygotowania do rekolekcji.

10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

11. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!