16.01.2022

Prawdziwym Panem Młodym okazuje się Jezus. A kim jest Panna młoda?

II Niedziela w ciągu roku

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.
  2. Dziś w niedzielę w 16 stycznia w Szydłowicach gościmy w naszej parafii zespół dziecięcy „Milusińscy Pana” ze SP w Bystrzycy z przedstawieniem jasełkowym. Zapraszam wszystkich parafian szczególnie dzieci z rodzicami do udziału we Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach i do wspólnego kolędowania.
  3. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.
  4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  5. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  6. W niedzielę 23 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka na Mszę Świętą o godz. 12:00 w Szydłowicach z udziałem rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wszystkie Babcie, Dziadków i Seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami.
  7. W tym tygodniu będę kontynuował wizytę kolędową. Dziękuje tym wszystkim, którzy przyjmują kapłana, ministrantów, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie.

Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień (17-22 stycznia 2022):

• Poniedziałek – Błota 1 – 30 początek o godz. 15:30
  • Wtorek – Błota 31 – 55 początek o godz. 15:30
  • Środa – Błota 56 – 86 początek o godz. 15:30
  • Czwartek – Szydłowice 1 – 28 początek o godz. 15:00
  • Piątek – Szydłowice 29 – 53 początek o godz. 15:00
  • Sobota – Szydłowice nr 54 – 72A początek o godz. 10:00
  1. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  2. W sprawach kancelaryjnych zapraszam bezpośrednio po Mszy św. lub proszę o kontakt telefoniczny.
  3. Intencja modlitewna na styczeń: Aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
  4. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
    *w Szydłowicach: Katarzyna i Dawid Siweccy, Krystyna Bednarska, Anna i Sławomir Krejczy, Krystyna i Zbigniew Żółtańscy, Danuta i Sławomir Szewczuk,
    *w Dobrzyniu: Krystyna i Wiesław Salak, Barbara Salak, Alicja i Jacek Pasternak, Anna i Mirosław Pasławscy, Agnieszka i Grzegorz Serwadczak,
    *w Błotach: Czesława i Lech Solscy, Małgorzata i Tomasz Wachna.
  5. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i tygodnia.