17.10.2021

Uczniowie marzą o panowaniu. Tymczasem Jezus żyje logiką służby.

XXIX Niedziela w ciągu roku

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
  2. Intencja modlitewna na październik: Za wszystkich ochrzczonych o zaangażowanie w ewangelizację i otwartość na misję poprzez dawanie świadectwa życia naznaczonego Ewangelią.
  3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Codziennie rozważamy tajemnice Boże, wzywamy wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiamy Bogu sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcam i proszę o odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo różańcowe o  godz. 17:00. Dzieci komunijne wraz z rodzicami spotkają się na różańcu w piątek w Szydłowicach.
  4. W minioną niedzielę podczas Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny zebraliśmy do puszki kwotę 1273,01 zł. Bóg zapłać za ofiary!
  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W najbliższym czasie do naszych domów zostaną dostarczone kartki wypominkowe.
  6. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
  7. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
  8. W następną niedzielę 24 października rozpocznie się Tydzień Misyjny. Modlitwą za posługujących na Misjach i ofiarą wesprzemy Papieskie Dzieło Misyjne.
  9. Dziękuję Różom Różańcowym i wszystkim parafianom, którzy trwali na modlitwie podczas dni fatimskich u św. Bartłomieja w naszej parafii od maja do października w tym roku. Zapraszam już na kolejne 13 maja 2022 r.
  10. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
  11. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach dziękujemy małżonkom Monice i Łukaszowi Andruchów za dekorację kwiatową. Na następną prosimy:
    *w Szydłowicach: Adam Szostak, Dorota i Zbigniew Majewscy, Bronisław Drozd, Piotr i Małgorzata Drozd, Paweł i Marta Drozd,
    *w Dobrzyniu: Alicja i Jan Pacholewicz, Alicja i Karol Pacholewicz, Beata i Marek Pawliszyn, Anna i Sławomir Krzywy, Mariola i Łukasz Kowalscy,
    *w Błotach: Aleksandra i Michał Kinaszczuk, Helena i Stanisław Rudzcy.
  12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Nowe Życie i miesięcznik Dobre Nowiny (bezpłatny).
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  14. Miłej i błogosławionej niedzieli.