08.05.2022

Co stoi za „sukcesem” Kościoła? Nie strategia ludzi, ale Słowo Boga.

Niedziela Dobrego Pasterza

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W Szydłowicach gościmy zespół dziecięcy Milusińscy Pana ze SP w Bystrzycy z przedstawieniem paschalnym. Zapraszam wszystkich parafian szczególnie dzieci do udziału we Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.
 3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święta o godz. 18:00 w Szydłowicach.
 4. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństwa jutro o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, majowe i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną różańca poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Tego dnia przypada także 41. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Intencje modlitewne składamy na kartkach przed różańcem.
 5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
 6. W maju codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki, majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.
 7. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przed uroczystością spowiedzi i Komunii Św. w poniedziałek i w środę w Szydłowicach o godz. 18:00.
 8. Za tydzień 15 maja będziemy przeżywać dzień I Komunii Świętej w kościele parafialnym o godz. 10:30. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 21 dzieci. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 11:00. Serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków rodziny dzieci komunijnych. Parafian nie związanych z uroczystością proszę o udział we Mszy św. w sobotę o godz. 18:00.
 9. Tydzień później, w niedzielę 22 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 12:00 zapraszam dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spotkanie dzieci i rodziców we wtorek 10 maja o godz. 18:00 w Szydłowicach.
 10. Modlitewnej pamięci polecam tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.
 11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Przemysław Józef Skwarek, kawaler, zamieszkały w Krzyżowicach, par. Najśw. Serca Pana Jezusa w Pogorzeli i Justyna Magdalena Drozd, panna, zamieszkała w Dobrzyniu, zapowiedź druga.
 12. Solenizantów i jubilatów zawierzam opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.
 13. Przypominam, że zgodnie z przykazaniami kościelnymi każdy katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św.
 14. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
  * w Szydłowicach: rodzice dzieci komunijnych,
  * w Dobrzyniu: Sylwia i Maciej Mościccy, Jolanta i Tomasz Preis, Zdzisława Bednarska, Alina i Piotr Kobusińscy, Barbara i Leszek Bednarscy, Agata i Rafał Bednarscy,
  * w Błotach: Maria i Jadwiga Łupkowskie.
 15. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 16. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.

Świadectwo na temat wartości w życiu codziennym i uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i w ogóle w Eucharystii. Zapraszam do obejrzenia.