17.05.2020

W naszym sercu toczy się proces Jezusa. Jak w sądzie – jest też Adwokat.

VI Niedziela Wielkanocna

Ziarna Słowa – Ciepło rodzicielskiej miłości
PODCAST Radia Vatykańskiego – tutaj
 1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: TOTUS TUUS. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.
 2. Od poniedziałku do środy będą trwały Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 3. Od dziś zmieniają się ograniczenia co do liczby uczestników liturgii (1 osoba na 10m2 powierzchni). We Mszy świętej i nabożeństwach może uczestniczyć w kościołach naszej parafii: w Błotach 15 osób, w Dobrzyniu 20 i w Szydłowicach 46 osób. Podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła, a także zajmując miejsca w ławkach i przyjmując Komunię Świętą zachowujemy przynajmniej dwumetrowe odległości.
 4. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą świętą.
 5. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 6. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
 7. Zapraszam do wspólnego odmawiania Różańca w intencji ustania pandemii koronawirusa codziennie o godz. 20:30 w kościołach naszej parafii.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu od godz. 19:00 do 21:00.
 9. Dziękuję Różom Różańcowym i parafianom, którzy 13 maja trwali na modlitwie w dniu fatimskim. Zapraszam na kolejny 13 czerwca. Bóg zapłać! rodzinie z Dobrzynia za dar ołtarza: Stułę Maryjną.
 10. Kancelaria jest nieczynna, dlatego najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77.412.69 84.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Mały Gość dla dzieci.
 12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 13. Dziękuję parafianom za troskę w tym szczególnym czasie o sprawy materialne parafii. Sytuacja pandemii narzuca nam wiele ograniczeń jak niemożność uczestniczenia we Mszy św., dlatego proszę parafian o wpłaty na konto parafii z dopiskiem „taca”. Bóg zapłać za wpłaty i ofiary złożone osobiście!
 14. W Szydłowicach o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Aleksandra Piasecka, Celina i Józef Chudy, Janusz Kaczmarek, Marta i Marcin Gralak i Ewa Kroczak.
 15. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Halina Jaśkowiak, Maria Troczyńska, Małgorzata i Jarosław Troczyńscy, Krystyna Durzańska, Stanisława Rawska i Waldemar Rawscy.
 16. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 17. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni nowego majowego tygodnia!