25.06.2017

baner_XIINZ_2017_Aleppo

Prawdziwa odwaga nie polega na tym, by nie bać się niczego.
Przeciwnie, by wiedzieć, czego się bać:
Bójcie się… Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

XII Niedziela w ciągu roku

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

2. Dziś po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki w ramach akcji „Dar dla Aleppo”. Akcja zainicjowana została przez abp. Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego i kościoły chrześcijańskie Dolnego Śląska, ma na celu pomoc zniszczonemu działaniami wojennymi Aleppo. Celem jest zebranie funduszy, na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego dla szpitala św. Ludwika w Aleppo. Bóg zapłać za złożone ofiary.

baner_Aleppo

3. We wtorek, 27 czerwca, przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, do której zwracamy się jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

4. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18:00 w Błotach wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmiemy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

5. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła Msze Święte będą sprawowane według świątecznego porządku: o godz. 9:00 w Błotach, o godz. 10:30 w Dobrzyniu i o godz. 12:00 w Szydłowicach. Ofiary składane w tym dniu na tacę tzw. „Świętopietrze” są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. W sobotę przypada już I sobota m-ca lipca. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9:00: Myśliborzyce, Dobrzyń, Leśna Woda, Błota i Szydłowice.

7. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą Świętą. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

8. Dziękuję parafianom, którzy byli obecni podczas dni Oktawy Bożego Ciała na Mszy św. i Procesji Eucharystycznej wokół kościoła. Dziękuję dziewczynkom, ich rodzicom i dziadkom, że pomogli dzieciom w przybyciu od kościoła, dziękuję ministrantom!

9. Dziękuję Panu Mariuszowi Wolanowi z Myśliborzyc za prace stolarskie – przebudowa szafy dla ministrantów – wykonane w zakrystii w kościele parafialnym w Szydłowicach.

10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

11. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 17:00.

12. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę. Za piękną kwiatową dekorację w kościele parafialnym w Szydłowicach dziękuję nowożeńcom Aleksandrze i Łukaszowi.

13. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. zaprasza na Pielgrzymkę autokarową do Fatimy od 16-30 lipca br. W planie pielgrzymki również La Salette, Lourdes, Santiago de Compostella. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!