09.12.2018

Nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeśli go nie widać, pokaże je Bóg


II Niedziela Adwentu
Rekolekcje Adwentowe

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu. Odpowiadając na to wezwanie rozpoczynamy dziś w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. „W mocy Ducha Bożego” z Maryją oczekujemy Pana. Naszym rekolekcjonistą jest  Tadeusz Jacek OFM Conv. Osobę naszego rekolekcjonisty i spowiedników polecam modlitewnej pamięci wszystkich parafian.

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania jest nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w dni powszednie adwentu. Przychodząc na roraty przynosimy świece, a młodzież i dzieci przygotowują lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. Proszę rodziców i dziadków, by pomogli swoim dzieciom i wnukom przygotować adwentowe lampiony i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.

3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie w Dniu Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

4. W adwentowe niedziele zapraszam do kościoła parafialnego o godz. 15:00 na Godzinę Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszam do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 7:00 w Dobrzyniu.

6. Rada Rodziców i nauczyciele ze SP w Dobrzyniu zapraszają nas wszystkich na stoisko Kiermaszu świątecznego, które zostanie zorganizowane w niedzielę 9 grudnia w Szydłowicach przed kościołem. W roli głównej „wystąpią”: stroiki, ozdoby świąteczne, pierniki, kartki świąteczne, drzewka świąteczne i kto wie co jeszcze…

7. Zachęcam do podejmowanych adwentowych postanowień, do powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach.

8. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących przez zakup świecy Caritas, która na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. To nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie. Dziś trudno sobie wyobrazić świąteczny stół bez płomienia miłosierdzia. Świece są do nabycia we wszystkich kościołach (świece duże 14 zł, małe 6 zł).

9. W piątek 14 grudnia odwiedzę chorych i seniorów w domach z posługą sakramentalną w Myśliborzycach i Szydłowicach a w sobotę 15 grudnia w Dobrzyniu, Błotach i Leśnej Wodzie. Początek o godz. 9:30.

10. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od godz. 16:00.

11. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą adwentową niedzielę.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Ryszarda Jaskułę z Lednicy i śp. Mariolę Roman z Szydłowic. Wieczny odpoczynek…

15. Parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionych rekolekcji.