23.09.2018

Często pytamy: Czy Bóg jest sprawiedliwy? Oto sprawiedliwość Jezusa

XXV Niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. Dziś obchodzimy uroczystość odpustową św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu. Sumie odpustowej o godz. 13:00 będzie przewodniczył ks. Jan Inglot – wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dziękuję za wszelki trud w przygotowaniu odpustu mieszkańcom Dobrzynia, za posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami. Młodzieży – kandydatom do bierzmowania – za przygotowanie ołtarza w wigilię uroczystości na cmentarzu w Dobrzyniu. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia oprawy liturgicznej uroczystości: p. organiście, p. kościelnemu, lektorom, ministrantom, asyście procesyjnej, grupie Odnowy i Ewangelizacji, druhom strażakom, dzieciom sypiącym kwiatki oraz wszystkim parafianom i gościom – Bóg zapłać!

3. Dziś przed kościołem w Dobrzyniu możemy zobaczyć wystawę: „Madonny Kresowe” przygotowaną przez Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej na podstawie książki Tadeusza Kukiza „Madonny Kresowe”. Można się również zapoznać z przebiegiem prac na cmentarzu w Prusach przy renowacji kaplicy. Za przygotowanie wystawy dziękuję p. Eugeniuszowi Szewczukowi. Za pomoc w transporcie wystawy dziękuję Damianowi Stojanowskiemu z Szydłowic, za pomoc w montażu dziękuję p. Pachurce wraz z synem.

4. We wtorek z racji „Jubileuszowego Roku O. Pio – 50 lat od śmieci i 100 lat od otrzymania stygmatów” na Mszy Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach gromadzi się grupa modlitewna św. O. Pio.

5. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca: w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach. Intencje na nowennę składamy przed Mszą św.

6. W piątek 28 września o godz. 15:00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszam na modlitwę do naszych świątyń w intencji kapłanów.

7. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii:

* Kandydaci do Bierzmowania spotykają się w I niedzielę m-ca w kościele parafialnym w Szydłowicach na Mszy Św. o godz. 12:00 i katechezie;

* Zapraszam do kancelarii we wrześniu rodziców dzieci z klas III na rozmowę duszpasterską. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci w I niedzielę października w kościele parafialnym w Szydłowicach na Mszy Św. o godz. 12:00.

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Wojciech Zalewski, kawaler, zam. w Brzezinie i Dominika Karolina Piotrowska, panna, zam. w Szydłowicach, zapowiedź trzecia.

9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.

10. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

12. Zapraszam wszystkich do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty poprzez udział grupach modlitewnych i apostolskich: Żywy RóżaniecGrupa modlitewna O. PioGrupa Biblijna, najmłodszych i młodzież do Liturgicznej Służby Ołtarza. Szczególnie zapraszam do Grupy Apostolskiej Odnowy Parafii.

13. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu: we wtorek i w sobotę od godz. 17:00.

14. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

15. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!