07.08.2022

Najważniejsze noce w dziejach świata – w oczekiwaniu na tę, gdy Bóg przyjdzie do Ciebie.

XIX Niedziela w ciągu roku

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. Trwa miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia.
  3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej po każdej Mszy św. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  4. Intencja modlitewna na sierpień: Aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności w której żyją.
  5. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszam do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
  6. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.
  7. W sobotę, 13 sierpnia, dzień fatimski u św. Bartłomieja. Początek nabożeństwa o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną różańca poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Intencje modlitewne składamy na kartkach przed różańcem. Serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.
  8. We wtorek, 2 sierpnia gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. W imieniu pielgrzymów i własnym dziękuję: druhom strażakom z Szydłowic, parafianom z Dobrzynia, Błot, Leśnej Wody, Szydłowic i Myśliborzyc za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów i ugoszczenie ich na ogrodach parafialnych. Obiecali, że za rok też przyjdą na przepyszne pierogi…
  9. Za tydzień w drugą niedzielę sierpnia będziemy zbierać ofiary na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
  10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  11. Dziękujemy rodzinom i parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów. Na niedzielę 7 sierpnia prosimy:
    *w Błotach: Regina Dzioba, Maria Mrozek;
    *w Dobrzyniu: Regina i Bronisław Pawlaczek, Marzena i Mariusz Woźniak, Maria i Franciszek Bubała, Zofia i Stanisław Salak, Ewelina i Paweł Salak;
    *w Szydłowicach: dziękujemy nowożeńcom Aleksandrze i Mariuszowi za dekorację kościoła; Krystyna i Zbigniew Żółtańscy, Tomasz Szewczuk, Danuta i Sławomir Szewczuk, Marian Wachna, Ewelina i Adam Wachna.
  12. Proszę o doroczną zbiórkę ofiar na ubezpieczenie mienia parafii w poszczególnych miejscowościach parafii. DziękujęBóg zapłać! za już zebrane ofiary.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.
  14. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni!