21.08.2022

XXI Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
 2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
 3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
 4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Uroczystość odpustowa w niedzielę 28 sierpnia br.
 5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszam na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.
 6. W wigilię uroczystości odpustowej w sobotę o godz. 18:00 na cmentarzu parafialnym w Szydłowicach zostanie odprawiona Msza Św. w int. wszystkich spoczywających na cmentarzu. O pomoc w przygotowaniu liturgii proszę rodziny z Szydłowic, które będą pełnić „posługę Marty” w tym tygodniu.
 7. W niedzielę 28 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja, Apostoła – patrona naszej parafii w kościele parafialnym w Szydłowicach. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 13:00. Serdecznie zapraszam ministrantów ze wszystkich miejscowości, kościelnych, dziewczynki do sypania kwiatków, asystę procesyjną, druhów strażaków i wszystkich parafian.
 8. Biuletyn parafialny dostępny jest w każdym kościele i do pobrania na stronie www parafii.
 9. Dziękujemy rodzinom i parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów. Na niedzielę 28 sierpnia prosimy:
  *w Błotach: Joanna i Grzegorz Skibińscy, Urszula Niedźwiedzka;
  *w Dobrzyniu dziękujemy nowożeńcom Justynie i Przemkowi za dekorację, a o posprzątanie prosimy: Krystyna Durzańska, Waldemar Rawski, Czesława Kowalska, Urszula Jankowska, Krystyna i Józef Mochniak, Agata i Marek Bednarz;
  *w Szydłowicach: Kazimiera i Andrzej Kasprzyccy, Aleksandra Piasecka, Celina i Józef Chudy, Janusz Kaczmarek, Marta i Marcin Gralak, Ewa Kroczak, Grażyna i Czesław Drozd.
 10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 11. Bóg zapłać! za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, PWT oraz na budujące się nowe kościoły w Archidiecezji.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.
 13. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni!