29.09.2019

Nie ma nic złego w bogactwie, pod warunkiem, że dobrze się z niego korzysta. Obojętność i egoizm to prosta droga do przepaści

XXVI Niedziela w ciągu roku

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2. Od 2 października codzienna Msza św. będzie sprawowana o godz.17:00.

3. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17:00.

4. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy Świętej we wtorek o godz. 17:00.

5. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Serdecznie zapraszam do modlitwy za misje.

6. W środę w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

7. W środę o godz. 17:00 spotkanie formacyjne dla posłańców i zaangażowanych w Odnowę i Ewangelizację parafii w Lubszy w GOK-u.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w Błotach w środę od godz. 15:30, w Dobrzyniu w czwartek od 16:15, i w piątek w Szydłowicach od godz. 17:30. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.

9. Odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.

10. Opiece Królowej różańca św. polecam jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

11. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które ustanowiono na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy. Jest to święto patronalne Róż Różańcowych.

12. Za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii Świętej.

13. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Mielnik, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00 w Błotach. Wieczny odpoczynek…