09.09.2018

stacja7.pl

Kiedy to, co niemożliwe, staje się możliwe – wiedz, że to Jezus


XXIII Niedziela w ciągu roku

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. We wtorek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 18 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej parafii, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

3. W czwartek, 13 września 2017 r. dzień fatimski w naszej parafii: o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Część Radosna – RR z Szydłowic, Część Światła i Bolesna – RR z Dobrzynia, Część Chwalebna – RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. i procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Intencje modlitewne proszę napisać na kartkach i przekazać przed modlitwą różańcową.

4. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po nim nadeszło zmartwychwstanie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek. Zapraszam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 18:00 w Szydłowicach.
W tym roku udało się odnowić krzyże przydrożne na terenie parafii. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

5. Za tydzień w trzecią niedzielę września w Kościele obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na „Katolickie Radio i TV Rodzina”, które działa na terenie Archidiecezji Wrocławskiej. Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców w ramach Tygodnia Wychowania.

6. Przypominam o obowiązku wnoszenia opłat cmentarnych za 2018 rok. Możemy to uczynić 14 i 15.09. przy okazji opłat podatkowych. Na cmentarzu w Błotach został położony ułożony fragment chodnika przy wejściu na cmentarz.    

7. W sobotę, 15 września, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

8. W piątek 21 września wyruszamy na Pielgrzymkę Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 13:30. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Proboszcza.

9. W Szydłowicach Msza Św. w niedzielę 23 września o godz. 10:30.

10. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii:

* Kandydaci do Bierzmowania spotykają się w I niedzielę m-ca w kościele parafialnym w Szydłowicach na Mszy Św. o godz. 12:00 i katechezie;
* Rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i pierwszej Komunii Św., spotykają się w ostatnią niedzielę m-ca na Mszy Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach.
* Zapraszam do kancelarii (we wrześniu) rodziców dzieci komunijnych.

11. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Wojciech Zalewski, kawaler, zam. w Brzezinie i Dominika Karolina Piotrowska, panna, zam. w Szydłowicach, zapowiedź pierwsza

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

13. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu: we wtorek i w sobotę.

14. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

15. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.