26.07.2020

Na tym polega mądrość: wybrać jedno i najważniejsze. A potem to realizować.

XVII Niedziela w ciągu roku

Ziarna Słowa – Dziesięć prostych słów
Dziś prezentujemy fragment homilii Ojca Świętego z pielgrzymki do Polski z 1991 r., którą Papież poświęcił tematowi Dziesięciu Przykazań.
  1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  3. W sobotę 1 sierpnia przybędą jak co roku pielgrzymi z Legnicy – w tym wyjątkowo tylko 60 osób ze względu na obostrzenia sanitarne.
  4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  6. Podczas błogosławienia kierowców i ich pojazdów wspierając akcję MIVA Polska „Św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”, zebraliśmy kwotę 1455,14 zł. Bóg zapłać!
  7. Grupa Św. O. Pio zapraszam na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00.
  8. Odwiedziny chorych i seniorów w piątek od godz. 9:00.
  9. W czwartek 20 sierpnia (przed odpustem parafialnym) w ramach programu MKiDN „Kultura dostępna” w świetlicy w Szydłowicach będzie miała miejsce prezentacja 2 filmów fabularnych: Wyklęty w reż. Konrada Łęskiego i Eter w reż. Krzysztofa Zanussiego i 2 dokumentalne: Pionierzy w reż. Krzysztofa Kunerta i Jak w niebie tak i w Komańczy w reż. Macieja Wójcika zrealizowanych przez polskich twórców a pokazanych na Festiwalu Niepokalanów we Wrocławiu. Będą obecni reżyserzy, producenci. Wstęp wolny. Początek o godz. 15:00. Zapraszam.
  10. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  11. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia: budynków kościoła i kaplic. Dziękuję i proszę o zbiórkę ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach parafii.
  12. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt tel. 77.412 69 84.
  13. Na wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  14. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie proszę następujących parafian: Joanna i Łukasz Noworolscy, Agnieszka i Bogusław Dąbkowscy, Wiesław Abel, Stanisław i Józef Koziar, Maria i Stanisław Koziarscy.
  15. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Małgorzata i Zenon Chomiak, Maria Wirga, Helena i Józef Preis, Paweł Beck, Halina Ostrowska, Krzysztof Gnatowicz.
  16. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  17. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzę wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
  18. W minionym tygodniu w nocy w poniedziałek odszedł po nagrodę do Pana śp. Ks. Kanonik Antoni Akińczaproboszcz w Mąkoszycach (l.69) – Wieczny odpoczynek…
  19. Wakacje, urlop, wypoczynkiem też mogą być czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca i błogosławionego tygodnia!