11.11.2018

Czy i my, jak uczeni w piśmie, wszystkiego nie obracamy w grosz?


XXXII Niedziela w ciągu roku
Dzień Niepodległości

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

W 100-lecie niepodległości chyba nie ma Polaka, któremu nie przychodziłyby do głowy myśli: co to znaczy kochać Ojczyznę?
Czy ja ją kocham? Jeśli kocham, to co konkretnie?
Czym dla mnie jest Ojczyzna? Na czym polega jej wyjątkowa wartość?
Coś zawsze nas do niej ciągnie.
Jakkolwiek byśmy o niej nie myśleli, mamy w sercu poczucie, że to coś drogiego, najdroższego, kochanego, naszego…

3. Dziś podczas liturgii przeżywamy VII wydarzenie, podczas którego pragniemy odkryć wartość PRZEBACZENIA i wspólnie modlimy się o łaskę wybaczenia wszystkim od których doznaliśmy krzywd.

4. W Czwartek 15 listopada w naszej parafii będziemy gościć JE ks. Abpa Józefa Kupnego – Metropolitę Wrocławskiego z wizytą kanoniczną.

Program wizytacji:

* godz. 14:30 – kościół filialny w Błotach, przywitanie przez parafian, ks. Proboszcza, Słowo Pasterskie, błogosławieństwo,
* godz. 15:00 – kościół filialny w Dobrzyniu, przywitanie przez parafian, ks. Proboszcza, Słowo Pasterskie, błogosławieństwo,
* godz. 15:30 – spotkanie z Grupą Odnowy i Ewangelizacji na plebani w Szydłowicach,
* godz. 16:00 – rozmowa z ks. Proboszczem,
* godz. 17:00 – Msza Św. w kościele parafialnym w Szydłowicach z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania: powitanie kanoniczne przez Proboszcza, wprowadzenie do świątyni, powitanie przez przedstawicieli Rady Parafialnej i Rodziców kandydatów do bierzmowania.

5. Wszyscy ministranci i kościelni z całej parafii biorą udział we Mszy Św. z udziałem Ks. Abpa w kościele parafialnym w Szydłowicach.

6. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania:

* wtorek – godz. 17:00 – Msza Św. i spotkanie formacyjne,
* środa 15:20 – Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców,
* czwartek 16:30 – przygotowanie do Mszy św.

7. Sprzątanie i dekorowanie kościoła w środę po spowiedzi.

8. Msza św. w kościele w Błotach w środę o godz. 9:00 rano.

9. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

10. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i w sobotę od godz. 16:00.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie – dziś piękne okolicznościowe wydanie z okazji Święta Niepodległości.

12. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach.

13. Dziękuję parafianom za udekorowanie domów w naszej parafii barwami narodowymi z okazji Dnia Niepodległości.

14. Bardzo serdecznie proszę o segregowanie odpadów przy porządkowaniu cmentarzy: kwiaty (bio), tworzywa sztuczne, znicze, szkło. Dziękuje.

15. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy w tym tygodniu posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

17. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Jan Mykita (l.81) z Dobrzynia. Wieczny odpoczynek…

18. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego Dnia Niepodległości.