03.12.2017

Obdarowywanie ubogaca (1)

Rozpoczynamy kolejny Adwent w życiu. Dwudziesty, pięćdziesiąty, siedemdziesiąty? Nieważne. Ten teraz jest właśnie najważniejszy. Jesteśmy umówieni. On na pewno przyjdzie!


1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Dziś podczas liturgii Mszy Św. przeżywamy Pierwsze Wydarzenie w ramach Programu Odnowy naszej parafii – pt. „Obdarowywanie ubogaca”. Przez to wydarzenie wszyscy parafianie zostają uwrażliwieni na wartość obdarowania przez zaniesienie sąsiadom kartki z życzeniami, podpisanej przez całą rodzinę z okazji św. Mikołaja. 

4. Z racji I niedzieli miesiąca, po błogosławieństwie comiesięczna zmiana tajemnic Żywego Różańca i poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które do rodzin naszej parafii przyniosą przedstawiciele Rady Parafialnej.

5. W adwentowe niedziele zapraszam do kościoła parafialnego o godz. 15:00 na Godzinę Miłosierdzia.

6. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a młodzież i dzieci przygotowują lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. Proszę rodziców, by pomogli swoim dzieciom przygotować adwentowe lampiony i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. W Błotach i Szydłowicach Msza roratnia o godz. 17:00 a w Dobrzyniu w czwartki o godz. 7:00. 

7. Zachęcam do podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już od dziś są do nabycia (świece duże 12 zł, małe 6 zł).
Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zwraca się do nas wszystkich o pomoc dla rodzin poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic – Rozpal ciepło w domach poszkodowanych. Proszę o złożenie dobrowolnej ofiary przy zakupie świecy Caritas, która zostanie przekazana na zakup węgla. Bóg zapłać!

8. W środę wspominamy św. Mikołaja. Udamy się do naszych sąsiadów z życzeniami w ramach Programu Odnowy naszej parafii – Obdarowywanie ubogaca. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

9. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte w Błotach o godz. 15:00, w Dobrzyniu o godz. 16:30 i w Szydłowicach o godz. 18:00. Podczas Mszy Św. w Szydłowicach dzieciom przygotowującym się do spowiedzi i I Komunii zostaną poświęcone i nałożone medaliki z wizerunkiem Niepokalanej. Zapraszam również do Szydłowic na Mszę Św. kandydatów do bierzmowania. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcam do licznego udziału we Mszy Świętej.

10. W sobotę 9 grudnia Sołtys i Rada Sołecka Szydłowic zaprasza mieszkańców Szydłowic o godz. 17:00 do świetlicy na spotkanie Mikołajkowe.

11. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje adwentowe. Posługę Słowa w czasie rekolekcji będzie pełnił Wiesław, OMI. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty i księży spowiedników.

12. Druga niedziela Adwentu to w Kościele w Polsce Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr żyjących na terenach za wschodnią granicą Rzeczpospolitej.

13. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 16:00 do 16:30 i w sobotę od 16:00 do 16:30.

14. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą adwentową niedzielę.

15. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr Gościa Niedzielnego i grudniowy numer Różańca.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

17. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego Adwentu!