27.03.2022

Ziemia Obiecana bywa bliżej, niż myślimy. Warto podjąć drogę, by się odnaleźć.

IV Niedziela przygotowania paschalnego

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16:00. Przypominam, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Od nowego tygodnia codzienna Msza św. o godz. 18:00.
  4. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii we wtorek 29 marca br. Od godz.16:00 w Błotach, od godz. 16:30 w Dobrzyniu i od godz. 17:30 w Szydłowicach.
  5. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Św. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 18:00.
  6. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8:30 w Błotach. Odwiedziny chorych i seniorów w nastepną sobotę 9 kwietnia.
  7. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  8. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej, zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  9. W miniona niedzielę przeżyliśmy wydarzenie ewangelizacyjne: „Braterstwo, które daje radość”. Dziękuję wszystkim posłańcom i odpowiedzialnym za przygotowanie wydarzenia. Zapraszam już na kolejne wydarzenie w Niedzielę Palmową – „Solidarni w codzienności”.
  10. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej parafii przeprowadzimy jak co roku zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii i zbiórkę na zakup żywności przez CARITAS dla Ukrainy. Bóg zapłać za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
  11. Zachęcam do nabycia wielkanocnego baranka z białej czekolady (5PLN), dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne CARITAS.
  12. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana droga krzyżowa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki. Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu w kopercie na tacę ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.
  13. Módlmy się wszyscy o pokój na Ukrainie! Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
  14. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  15. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
    * w Szydłowicach: Stanisław Mykita, Natalia i Sebastian Mykita, Halina i Stanisław Kroczak, Helena Łukiewicz, Ewa i Włodzimierz Wolańscy,
    * w Dobrzyniu: Edward Raszczyszyn, Regina i Artur Greczyło, Kamila i Albert Fijałkowscy, Krystyna i Stanisław Gnatowicz, Małgorzata i Piotr Gajo,
    * w Błotach: Barbara i Tadeusz Czarny, Helena i Jan Szewczuk.
  16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.
  17. W ostatnim tygodniu do domu Ojca odszedł śp. Lechosław Chort z Myśliborzyc (l.82). Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych: Wieczny odpoczynek…
  18. Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.