03.06.2018

twitter.com/prezydentpl

To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu.

IX Niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2. Dzisiaj przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości. Ofiarami składanymi dziś do puszek wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Z racji pierwszej niedzieli m-ca, zmiana tajemnic Żywego Różańca, kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami uczestniczą we Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez cały czerwiec oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18:00.

5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

6. W Sobotę 9 czerwca odbędzie się w Szydłowicach Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Radę Sołecką i Parafię św. Bartłomieja Ap. w Szydłowicach. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Dla dzieci przygotowujemy wiele atrakcji w godz. od 14:00 – 20:00. Rodziców i starszych zapraszamy od godz. 20:00. Zwracamy się z prośbą do gospodyń z całej parafii o upieczenie ciasta na festyn.

7. Zapraszam do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Prus na poświęcenie odnowionej kaplicy w dniach 19-22 lipca 2018 r. Informacje na stronie www parafii, zapisy chętnych i info u p. Eugeniusza Szewczuka, koszt 460 zł.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

* Adrian Kwapich, kawaler, zam. w Dziuplinie i Aneta Terlecka, panna, zam. w Jankowicach Wielkich – zapowiedź trzecia.

* Piotr Przybylski, cyw. związany, zam. w Szydłowicach i Anna Przybylska, cyw. związana, zam. w Szydłowicach – zapowiedź druga.

* Gracjan Hrynczyszyn, kawaler, zam. w Szydłowicach i Patrycja Jagielska, panna, zam. w Mąkoszycach – zapowiedź druga.

10. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

11. W 73 rocznicę przesiedleń z Kresów na Ziemie zachodnie i przybycia do Szydłowic i Dobrzynia, w niedzielę 17 czerwca na Mszy św. o godz. 12:00 zostanie poświęcony krzyż, wieziony z Prus przez parafian, którzy w piątek i sobotę porządkowali cmentarz w Prusach, i zostanie ustawiony na cmentarzu w Szydłowicach jako miejsce modlitwy, pamięci o zmarłych w Prusach.

12. Bogu niech będą dzięki za Procesję Eucharystyczną i piękną pogodę w dzień Bożego Ciała! Dziękuję rodzinom z Błot i Leśnej Wody, z Dobrzynia, z Myśliborzyc i Szydłowic, które w tym roku przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała. Dziękuję Panu Organiście, Kościelnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziękuję Druhom Strażakom za niesienie baldachimu na procesji i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas całej procesji, dzieciom Komunijnym i dziewczynkom sypiącym kwiatki za ułożenie pięknego dywanu kwiatowego z Błot do Szydłowic i młodzieży niosącej chorągwie. Dziękuję wszystkim za obecność i modlitwę na procesji, piękne świadectwo wiary w podążaniu za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

13. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 17:00.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.