05.08.2018

stacja7.pl

Manna, która trzymała przy życiu Izraelitów, to zaledwie zapowiedź prawdziwego Chleba


XVIII Niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Dziś z racji I niedzieli m-ca po Mszach Św. wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

3. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.

4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. W czwartek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

W piatek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię. Przemienieni ich przykładem idźmy i głośmy w świecie Chrystusowe orędzie zbawienia. Siły do tego łatwo czerpać z codziennej i świątecznej Mszy Świętej.

5. 2 sierpnia w czwartek gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów z XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. W imieniu pielgrzymów i własnym dziękuję parafianom z Dobrzynia, Błot, Leśnej Wody, Szydłowic i Myśliborzyc, Druhom Strażakom z Szydłowic, za pomoc w przygotowaniu obiadu dla pielgrzymów i ugoszczenie ich na ogrodach parafialnych. Obiecali, że za rok też przyjdą na przepyszne pierogi…

6. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek na szkoły katolickie.

7. Zapowiedzi: Michał Baca, kawaler, zam. w Nowej Rudzie i Mirela Wolf, panna, zam. w Dobrzyniu – zapowiedź druga.

8. W miesiącu sierpniu będziemy przeżywać w naszej parafii:

* 13 lipca 2017 r. w poniedziałek – dzień fatimski: o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Część Radosna – RR z Szydłowic, Część Światła i Bolesna – RR z Dobrzynia, Część Chwalebna – RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.
* 15 sierpnia 2017 r. we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. wg porządku niedzielnego,
* 26 sierpnia 2017 r. w niedzielę uroczystość odpustowa św. Bartłomieja Apostoła w kościele parafialnym w Szydłowicach połączona z dziękczynieniem za tegoroczne plony – dożynkami parafialnymi. Suma odpustowa o 13:00.

9. 18 sierpnia w sobotę zapraszam do udziału w Ogólnopolskiej pielgrzymce parafii do Góry Kalwarii. 

10. W sobotę w godzinach przedpołudniowych zamarła śp. Maria Pawlaczek z Dobrzynia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:00 w Dobrzyniu. Wieczny odpoczynek…

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

12. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

13. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkich wypoczywających i udających się na wypoczynek.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego wakacyjnego tygodnia!