21.10.2018

Uczniowie marzą o panowaniu. Tymczasem Jezus żyje logiką służby.

XXIX Niedziela w ciągu roku

1. Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17:00. Zapraszam do modlitwy różańcowej w ostatnim tygodniu października w naszych kościołach codziennie o godz. 17:00 a w niedzielę pół godziny przed Mszą Św.

4. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy Św. doroczne liczenie praktyk wiernych (tzw. Dominikantes) dla Urzędu Statystyki Kościoła.

5. Grupa Modlitewna św. Ojca Pio spotyka się we wtorek o godz. 18:30 w kaplicy na plebani.

6. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca po modlitwie różańcowej: we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu. Kartki nowennowe – podziękowania i prośby składamy przed Mszą św.

7. W ostatnią niedzielę października w kalendarzu liturgicznym przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, których data poświęcenia nie jest znana.

8. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przedstawiciele Rady Parafialnej dostarczą do wszystkich rodzin kartki wspominkowe, na których proszę czytelnie wpisać: adres ofiarodawcy, nazwiska i imiona zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej.

9. W Uroczystość Wszystkich Świętych zostaną odprawione Msze św. na cmentarzu w Błotach o godz. 9:00, w Dobrzyniu o godz. 11:00 i w Szydłowicach o godz. 13:00. Po Mszy św. procesja i poświęcenie odnowionych i nowo postawionych nagrobków.

10. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

11. Kandydaci do bierzmowania spotykają się w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach na Mszy św., modlitwie różańcowej i katechezie.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

13. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę od godz. 16:00. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

14. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

15. Matce Bożej Różańcowej polecam solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!

Modlitwa do świętego Michała Archanioła:

„Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi:

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.