07.10.2018

stacja7.pl

Małżeństwo: między przymierzem a rozwodem. A co było na początku?


XXVII Niedziela w ciągu roku
– Matki Bożej Różańcowej

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu i Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec w parafii i w domowym zaciszu. Na nabożeństwo różańcowe gromadzimy się w naszych kościołach codziennie o godz. 17:00 a w niedzielę pół godziny przed Mszą Św.

3. Dziś w pierwszą niedzielę października przeżywamy kolejne wydarzenie ewangelizacyjne: *OBDRUJMY SIĘ WDZIĘCZNOŚCIĄ*. Tematyka wydarzeń w tym roku duszpasterskim będzie dotyczyła wartości *POJEDNANIA*.

4. W pierwszą niedzielę października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które ustanowiono na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy. Dziś jest święto patronalne Róż Różańcowych. Dziękujemy wszystkim 13 Różom Różańcowym – zelatorkom i członkom i członkiniom róż za Waszą codzienna modlitwę. Po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. Dziś spotykają się na Mszy Św. i katechezie o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach kandydaci do bierzmowania. Proszę o obecność wszystkich rodziców.

6. Dziś spotykają się również rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i I Komunii Św. Podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone i wręczone dzieciom różańce.

7. W sobotę 13 października, ostatni w tym roku dzień fatimski u św. Bartłomieja w naszej parafii. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Część Radosna – RR z Szydłowic, Część Światła i Bolesna – RR z Dobrzynia, Część Chwalebna – RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. a na zakończenie procesja ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.

8. 20 października w sobotę wyruszamy na Pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy u ks. Proboszcza.

9. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

10. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu w środę i w sobotę od godz. 16:00. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.

12. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!

Episkopat Polski zachęca nas do odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który prosi, aby wierni w miesiącu październiku odmawiali różaniec w intencji Kościoła, a po jego zakończeniu dodawali wezwanie „Pod Twoją obronę” oraz „Modlitwę do świętego Michała Archanioła”, napisaną przez Pap. Leona XIII.

Modlitwa do świętego Michała Archanioła:

„Święty Michale Archaniele, 
wspomagaj nas w walce, 
a przeciw niegodziwości 
i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. 
Oby go Bóg pogromić raczył, 
pokornie o to prosimy, 
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, 
szatana i inne duchy złe, 
które na zgubę dusz ludzkich 
po tym świecie krążą, 
mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.