06.06.2021

stacja7.pl

Od początku dziejów świata obwiniamy Boga i siebie nawzajem.

X Niedziela w ciągu roku

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. Z racji pierwszej niedzieli m-ca wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na czerwiec: za młodych przygotowujących się do małżeństwa, aby przy wsparciu lokalnych społeczności wzrastali w miłości i szczodrości, wierności i cierpliwości.
 4. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.
 5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie Msza św. i procesja eucharystyczna.
 6. W tym roku podczas dni eucharystycznych we wszystkich parafiach Archidiecezji Wrocławskiej będzie trwała 24h Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii adoracja rozpocznie się w poniedziałek Mszą św. w kościele w Błotach o godz. 19:00 i będzie trwała do godz. 3:30, następnie w kościele w Dobrzyniu Msza św. o godz. 4:00 i do godz. 11:00 i w Szydłowicach od godz. 11:30 do 17:30. Zapraszam wszystkie grupy modlitewne i parafian do wspólnego trwania na modlitwie i adorowania Najświętszego Sakramentu. Zapisy w zakrystii.
 7. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 15:00 w Błotach, 16:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 8. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i rodzinom, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze w Błotach, Dobrzyniu i Szydłowicach, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, asyście procesyjnej, liturgicznej służbie ołtarza, Druhom Strażakom z Błot i Szydłowic a przede wszystkim Wam, Drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
 10. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77 412 69 84.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  Kamil Abel – kawaler zam. w Szydłowicach i Aleksandra Dąbrowska – panna zamieszkała w Stobrawie, zapowiedź trzecia;
  Szymon Żyła – kawaler zam. w Lipkach i Paulina Gogół, panna zamieszkała w Szydłowicach, zapowiedź druga,
  Bartosz Fik – kawaler zam. w Dobrzyniu i Ewelina Komborska, panna zamieszkała w Lubszy, zapowiedź pierwsza,
  Patryk Skibiński – kawaler zam. w Błotach i Magdalena Jakimowska, panna zamieszkała w Michałowicach, zapowiedź pierwsza.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
  *w Szydłowicach: Katarzyna i Remigiusz Burliga, Beata i Rafał Biegańscy, Katarzyna i Marek Derega, Halina Ślusarczyk, Grzegorz Drozd,
  *w Dobrzyniu: Maria i Mieczysław Szczepaniak, Feliks Szczepaniak, Iwona i Radosław Szachnowscy, Elżbieta Szostak, Jolanta i Waldemar Kowalscy,
  *w Błotach: Czesława i Lech Solscy, Małgorzata i Tomasz Wachna.
 14. Módlmy się w int. związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych. Dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
 15. Trwa narodowy spis powszechny, w imieniu władz samorządowych przypominam o obowiązku dokonania spisu osób i mienia.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.