09.01.2022

stacja7.pl

Od momentu chrztu mamy całkiem nowe życie. Jesteśmy dziećmi Bożymi.

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi i zachwycanie naszą wiarą.
 4. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie będziemy śpiewać do 2 lutego.
 5. Za tydzień w niedzielę w Szydłowicach będziemy gościć w naszej parafii Zespół dziecięcy „Milusińscy Pana” z Bystrzycy. Zapraszam wszystkich parafian szczególnie dzieci z rodzicami do udziału we Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach i do wspólnego kolędowania.
 6. W niedzielę 23 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka na Mszę Świętą o godz. 12:00 w Szydłowicach z udziałem rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wszystkie Babcie, Dziadków i Seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami.
 7. W tym tygodniu będę kontynuował wizytę kolędową. Dziękuje tym wszystkim, którzy przyjmują kapłana, ministrantów, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie.

Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień (10-15 stycznia 2022):

 • Poniedziałek – Dobrzyń nr 46 – 65 początek o godz. 15:00
 • Wtorek – Dobrzyń nr 68 – 87A początek o godz. 15:00
 • Środa – Dobrzyń nr 88A – 114 początek o godz. 15:00
 • Czwartek – Dobrzyń nr 115 – 136 początek o godz. 15:00
 • Piątek – Dobrzyń 137 – 160 początek o godz. 15:00
 • Sobota – Lednica i Leśna Woda – początek o godz. 10:00
 1. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 2. W sprawach kancelaryjnych zapraszam bezpośrednio po Mszy św. lub proszę o kontakt telefoniczny.
 3. Intencja modlitewna na styczeń: Aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
 4. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  *w Szydłowicach: Anna i Łukasz Sinkowscy, Wiesława i Modest Gogół, Anna i Krzysztof Serwadczak, Halina i Zbigniew Drozd, Alicja i Ireneusz Siweccy,
  *w Dobrzyniu: Małgorzata i Marek Smok, Czesław Bobra, Tomasz Szadorski, Maria Szadorska, Jolanta i Jan Drozd, Lucyna Krej,
  *w Błotach: Maria Wdowik i Roksana Wdowik.
 5. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego 2022 roku!
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Matura (l. 73) z Dobrzynia. Polećmy go Miłosiernemu Panu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie