19.03.2017

pusta-studnia_1200X750-1100x434

Pragnienie to nie tylko potrzeba wody, czegoś do picia. Mając wody pod dostatkiem, ciągle przecież pragniemy. Woda to nie tylko pierwiastek konieczny do życia. Woda życia to Słowo Jezusa, Jego miłość.


III Niedziela Okresu Przygotowania Paschalnego
– Wielkiego Postu

1. Dziś trzecia niedziela Przygotowania Paschalnego – Wielkiego Postu.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają dwie ważne uroczystości:

* Ponieważ w tym roku 19 marca przypada w niedzielę, dlatego w poniedziałek 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Św. 15:00 w Błotach, o godz. 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Zapraszam szczególnie wszystkich mężczyzn, podczas Mszy Św. tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej, o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

* Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony.

3. W czwartek 23 marca spotkanie Grupy modlitewnej św. O. Pio o godz. 18:30 w kaplicy na plebanii.

4. W ubiegłą niedzielę „Ad Gentes” zebrano kwotę 454,60 zł. Bóg zapłać za pomoc polskim misjonarzom.

5. Wszystkich parafian zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: DROGA KRZYŻOWA o godz. 17:00 – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach, GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach, na zakończenie Mszy Św., GODZINA MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

6. Podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa jest zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościołów i za złożone przez nie ofiary w tym tygodniu.

7. Wrocławska Caritas, proponując w tym roku wielkanocne baranki z białej czekolady, zachęca rodziców i dziadków do katechizowania dzieci. One nie mogą jeszcze przyjąć Ciała Pańskiego, ale mogą uczestniczyć w tej radości paschalnej właśnie przez spożycie słodkiego wielkanocnego baranka. I dla nas niech to będzie przypomnienie, czym w swej istocie jest ofiara Nowego Testamentu. Żydzi spożywali mięso baranka, które chroniło ich przed śmiercią, my, spożywając ciało jedynego Baranka, mamy pewność życia na wieki. Od dzisiaj możemy nabyć baranki wielkanocne (cena 5 zł) i wspomóc działalność charytatywną Caritas.

8. Dzisiaj (w trzecią niedzielę m-ca) zbiórka „cegiełek” na fundusz remontowy w Szydłowicach i w Dobrzyniu. Za składane ofiary i wpłaty na konto parafialne – Bóg zapłać!

9. Odbiór strojów komunijnych odbędzie w niedzielę 26 marca (o godz. 19:30 chłopcy, o 19:45 dziewczynki).

10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Mały Gość  dla dzieci.

11. Zarząd Koła Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej i Towarzystwa Miłośników Prus Lwowskich w Brzegu zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, rodziców dzieci, które w latach ubiegłych przystąpiły do I Komunii św. o przekazanie strojów komunijnych. Stroje zostaną przekazane dzieciom z polskich parafii katolickich na Ukrainie w rejonie Berdyczowa, Korca i Kołomyi. Czyste i przygotowane proszę składać w zakrystii.
W najbliższą niedzielę w dniu 26 marca w kościele w Błotach, członkowie Towarzystwa Miłośników Prus Lwowskich prowadzić będą kwestę do puszek na renowację kaplicy i cmentarza w Prusach k. Lwowa.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

* Damian Rafał Drozd, kawaler, zam. w Szydłowicach i Agnieszka Elżbieta Glinkowska, panna, zam. w Brzegu, par. św. Mikołaja – zapowiedź trzecia,

* Maciej Bogusław Kowalczyk kawaler, zam. w Wałbrzychu i Katarzyna Elżbieta Kroczak, panna, zam. w Szydłowicach, par. tutejsza – zapowiedź druga,

13. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę i sobotę.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!