07.03.2021

Dziesięć najważniejszych zdań i trzy kluczowe dni Jezusa. Jak zachowujemy Boże dziedzictwo?

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
 2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca wspólnotowa Adoracja po Mszach św., zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca, a o godz.16:00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Intencja modlitewna na marzec: Abyśmy z odnowioną siłą doznali sakramentu pojednania, który pozwoli nam doświadczyć nieskończonego Miłosierdzia Bożego.
 4. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących epidemii (maseczka zakrywająca usta i nos, dezynfekcja dłoni i dystans).
 5. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 6. W dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszam do licznego udziału wszystkich parafian: dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Zachęcam również do podejmowania osobistych umartwień, a także do specjalnych wielkopostnych postanowień.
 7. Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane wg następującego porządku:
 • DROGA KRZYŻOWA – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach o godz. 17:00,
 • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach o godz. 16:00.
 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ­– trwać będą od 25 do 27 marca br. Poprowadzi je O. Mariusz Mazurkiewicz, Redemptorysta. Sakrament pokuty w sobotę w godzinach dopołudniowych.
 1. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu w kopercie na tacę ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.
 2. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
 3. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Podczas dnia modlitw, postu i solidarności z misjonarzami zebraliśmy do puszki w minioną niedzielę 794,42 PLN. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
 4. CARITAS zaprasza do nabycia wielkanocnego baranka z białej czekolady (cena 5 PLN).
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu proszę następujące rodziny i parafian:
  *w Szydłowicach: Dariusz Józefkiewicz, Maria i Krzysztof Poznańscy, Piotr i Sylwia Poznańscy, Krystyna i Mieczysław Krzyszczuk, Małgorzata i Marek Szymaniak,
  *w Dobrzyniu: Eugeniusz Tomczyk, Gabriela i Piotr Dybczyk, Małgorzata i Zenon Chomiak, Maria, Piotr i Lucyna Wirga, Józef Preis,
  *w Błotach: Katarzyna i Zbigniew Popek, Alicja i Zbigniew Jakimowscy,
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż,
 2. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 4. Miłej i błogosławionej wielkopostnej niedzieli.