22.05.2022

Niezwykłe pożegnanie w Wieczerniku: Jezus odchodzi, by być jeszcze bardziej.

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 2. Dziś dzień rocznicy I Komunii na Mszy świętej o godz. 12:00 w Szydłowicach.
 3. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 5. We wtorek spotkanie Grupy modlitewnej św. O. Pio na Mszy św. i katechezie w Szydłowicach.
 6. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 7. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 18:00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 9. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:00. Zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.
 10. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mariusz Daniel Podstawka, kawaler, zamieszkały w Pisarzowicach, par. Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu i Aleksandra Wiktoria Majewska, panna, zamieszkała w Szydłowicach, zapowiedź pierwsza.
 13. Przypominam, że zgodnie z przykazaniami kościelnymi każdy katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św.
 14. W dniach 5-12 czerwca będziemy przeżywać w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE.
 15. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach: Janina Kruk, Ewa i Piotr Kuźniar, Albina i Stanisław Owsiak, Agnieszka i Paweł Owsiak, Iwona i Zygmunt Wolan.
  *w Dobrzyniu: Halina Sękowska, Renata i Marek Piotrowscy, Grażyna i Witold Parkoła, Patrycja i Marcin Przyszlak, Maria Czarny,
  *w Błotach: Aleksandra i Michał Kinaszczuk, Helena i Stanisław Rudzccy.
 16. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci miesięcznik Mały Gość.
 17. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.