23.01.2022

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech bęzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
 2. Dzisiaj w niedzielę 23 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka na Mszy Świętej o godz. 12:00 w Szydłowicach z udziałem rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. modlimy się z Babciami i Dziadkami.
 3. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
 5. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
 6. W niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
 7. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 30 stycznia 2022 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
 8. W niedzielę w 16 stycznia w Szydłowicach gościliśmy w naszej parafii zespół dziecięcy „Milusińscy Pana” ze SP w Bystrzycy. Otrzymałem podziękowanie: *Dziękujemy za zaproszenie i za hojność parafianom z Szydłowic. Zebraliśmy do puszki 882 zł. Bóg zapłać i „ucałowania dla wszystkich od Milusińskich Pana”*.
 9. W tym tygodniu będę kontynuował wizytę kolędową i mam nadzieję zakończyć. Dziękuje tym wszystkim, którzy przyjmują kapłana, ministrantów, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie.

Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

 • Poniedziałek – Szydłowice 74 – 99 początek o godz. 15:00
 • Wtorek – Szydłowice 100 – 130 początek o godz. 15:00
 1. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 2. Intencja modlitewna na styczeń: Aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
 3. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  *w Szydłowicach: Marian Wachna, Adama i Ewelina Wachna, Jadwiga i Bogdan Stojanowscy, Elżbieta i Janusz Abel, Irena i Jerzy Sinkowscy,
  *w Dobrzyniu: Czesława i Mieczysław Bireccy, Danuta i Zbigniew Załugowicz, Sabina i Marcin Kołtowscy, Grażyna i Mieczysław Szostak, Monika Baściuk,
  *w Błotach: Renata i Mirosław Wróbel, Elżbieta Owsiak.
 4. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i tygodnia.