04.10.2020

Spustoszona winnica to obraz kary Bożej. Ale to człowiek ją opuścił…

XXVII Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym o godz. 18:00. Dziś obchodzimy święto patronalne Róż Różańcowych. Dziękujemy wszystkim 13 Różom Różańcowym – zelatorkom i wszystkim parafianom z róż za Waszą codzienna modlitwę. Po Mszach św. zmiana tajemnic.
 2. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na miesiąc październik: Aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety na mocy Chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.
 3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.
 4. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października.
 5. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w kościele jako Niedziela Św. Franciszka w dniu liturgicznego wspomnienia świętego z Asyżu, ogłoszonego przez św. Jana Pawła II patronem ekologów. Dziś również składamy ofiarę na Stolicę Apostolską „świętopietrze”.
 6. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
 7. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone różance i wręczone przez rodziców dzieciom przygotowującym się do spowiedzi i I Komunii Św.
 9. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę.
 10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 11. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie i udekorowanie proszę parafian z Myśliborzyc: Marzena i Paweł Bolibrzuch, Zofia i Bronisław Serwadczak, Bogumiła i Mirosław Jabczyk, Agnieszka i Rafał Jankowiak, Ilona i Andrzej Rudniccy.
 12. W Dobrzyniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę parafian: Alina i Zbigniew Serwadczak, Maria Kowalska, Tomasz Kowalski, Anna i Jarosław Jakubowscy, Beata i Andrzej Boruń, Justyna i Łukasz Boruń.
 13. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 14. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 15. Opiece Królowej różańca św. polecam jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.
 16. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!