24.05.2020

Uczniowie patrzą w niebo. Jezus każe im mocno stąpać po ziemi.

Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie

Ziarna Słowa – Dom zbudowany na skale
PODCAST Radia Vatykańskiego – tutaj
 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
 2. We Mszy świętej i nabożeństwach może uczestniczyć w kościołach naszej parafii: w Błotach 15 osób, w Dobrzyniu 20 i w Szydłowicach 46 osób. Podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła, a także zajmując miejsca w ławkach i przyjmując Komunię Świętą zachowujemy bezpieczne dwumetrowe odległości.
 3. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą świętą i podczas Adoracji.
 4. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 5. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
 6. Wspólnie modlimy się na Różańcu w intencji ustania pandemii koronawirusa codziennie o godz. 20:30 w kościołach naszej parafii (wg dnia celebracji Mszy św.).
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu od godz. 19:00 do 21:00.
 8. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 9. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną modlitwę nowennową.
 10. Kancelaria jest nieczynna, dlatego najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77.412.69 84.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 12. Dziękuję parafianom za troskę w tym szczególnym czasie o sprawy materialne parafii, która pozwala na pokrywanie bieżących kosztów funkcjonowania parafii. Bóg zapłać! za wpłaty na konto z dopiskiem „taca” i ofiary złożone osobiście.
 13. Podczas zbiórki na pomoc dla rodziny Mordal w Dobrzyniu i w Szydłowicach zebraliśmy kwotę: 3316,02 PLN. W Błotach zbiórka ofiar za tydzień. Bóg zapłać!
 14. W Szydłowicach o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Grażyna i Czesław Drozd, Bogdan i Elwira Paproccy, Kazimierz i Wiesław Dorociak, Teresa i Józef Preis, Anna i Michał Muszak.
 15. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Czesława Kowalska, Urszula i Janusz Jankowscy, Krystyna i Józef Mochniak, Agata i Marek Bednarz, Janina Mochniak.
 16. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 17. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni majowego tygodnia!